Joanna Mazur, niewidoma lekkoatletka biorąca udział w Tańcu z gwiazdami, dostała symboliczny klucz do domu od przedsiębiorcy Zbigniewa Jakubasa.

Joanna Mazur zamieszka w nowym domu – biznesmen Zbigniew Jakubas wręczył jej klucz do mieszkania

W ubiegłym tygodniu jurorzy i widzowie Tańca z gwiazdami załamywali ręce nad trudną sytuacją mieszkaniową Joanny Mazur. Niewidoma lekkoatletka pokazała w materiale filmowym pokój w akademiku, w którym mieszka w Krakowie. Joanna nie miała własnej kuchni ani lazienki. Wnętrze pokoju było bardzo skromne.

Joanna Mazur, niewidoma uczestniczka Tańca z gwiazdami, mieszka w kiepskich warunkach – ruszyła zbiórka pieniędzy

Po programie ruszyły zbiórki pieniędzy na mieszkanie dla Mazur. Dziś w Tańcu z gwiazdami sportsmenka podziękowała za wsparcie. Powiedziała, że teraz ma do dyspozycji pokój, kuchnię i łazienkę – sama, gdy do tej pory dzieliła pomieszczenia z 2 lub 3 współlokatorkami.

Wtedy okazało się, że Joannę czeka nie lada niespodzianka. Na scenę show wyszedł Zbigniew Jakubas, polski biznesmen. Jakubas powiedział, że jako developer buduje w Krakowie nowe osiedle i chciałby, żeby Joanna zamieszkałą w jednym z mieszkań.

Taniec z Gwiazdami: Justyna Żyła zatańczyła FATALNIE, Joanna Mazur faworytką jury (ZDJĘCIA)

Jakubas wspomniał, że o trudnej sytuacji dziewczyny powiedziała mu córka, również Joanna, która oglądała show i popłakała się po występie Mazur. Jakubas przyznał, ze również był poruszony historią Joanny.

Przedsiębiorca wręczył uczestniczce show symboliczny klucz do nowego meiszkania. Zapowiedział, że dziewczyna będzie się mogła wprowadzic do nowego lokum już po wakacjach i zaprosił ją do wspólnego urządzania domu.

Kim jest Zbigniew Jakubas?

Jakubas jest przedsiębiorcą i inwestorem, właścicielem Grupy Kapitałowej Multico. Grupę założył w 1989 roku. Skupiał się na rynku mediów. W latach 90. był właścicielem kilku drukarni i tytułów prasowych (m.in. „Kurier Lubelski”, „Życie Warszawy”, „Sukces”). Inwestował w Optimusa, Elektrim i Ruch.

Od 1998 jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest jednym z najbardziej znanych polskich inwestorów giełdowych, posiada udziały m.in. w Zakładach Azotowych Puławy.

W 2014 roku zajął 19. miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Jego majątek szacowano wtedy na 1,48 mld zł. (źródło: Wikipedia)

fot. AKPA fot. AKPA
Zbigniew Jakubas JOanna Mazur
Zbigniew Jakubas JOanna Mazur Jan Kliment
Joanna Mazur taniec z gwiazdami