Joanna Mazur, niewidoma sportsmenka biorąca udział w Tańcu z gwiazdami, nie sądizła chyba, że występ w show będzie dla niej oznaczać całkowitą zmianę życia! W miniony piątek Joanna dostała symboliczne klucze do nowego mieszkania w Krakowie. Na konta zbiórek wpłynęło też ok. 300 tys. złotych dla biegaczki.

Joanna Mazur – nowe mieszkanie od Zbigniewa Jakubasa i pieniądze ze zbiórek internetowych

Zbigniew Jakubas, polski biznesmen, wręczył Joannie Mazur z Tańca z gwiazdami klucz do mieszkania

Kiedy ponad tydzień temu w TzG widzowie zobaczyli, w jakich skromnych warunkach mieszka Joanna Mazur, w internecie ruszyły zbiórki pieniędzy na nowe lokum dla Joanny. W ciągu tygodnia udało się zebrać około 300 tys. złotych!

Tymczasem w piątek na scenie show pojawił się biznesmen, Zbigniew Jakubas, który jest między innymi developerem. Jakubas buduje w Krakowie nowe osiedle. Biznesmen wręczył Joannie symboliczny klucz do mieszkania, które już niedługo będzie mogła zająć Mazur. Lekkoatletka będzie się mogła wprowadzić do nowego lokum po wakacjach.

 

Joanan Mazur Zbigniew Jakubsa klucze do mieszkania

Joanna Mazur, Zbigniew Jakubas, Krzysztof Ibisz,, fot. Kurnikowski/AKPA

 

Co zatem z pieniędzmi ze zbiórek?

W rozmowie z Fleszem Joanna Mazur powiedziała, że do tej pory większość pieniędzy przeznaczała na wydatki na sport. Całe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki (ok. 94 tys. złotych rocznie) idzie właśnie na ten cel – zgrupowania, szkolenia, opiekę trenerską i medyczną.

Polski Komitety Paraolimpijski zabrał głos w sprawie Joanny Mazur. Dostaje około 64 tysięcy ROCZNIE

Zawodniczka chciałaby część pieniędzy ze zbiórki przeznaczyć właśnie na te sportowe cele.

– Jeden dzień pobytu w Centralnym Ośrodku Sportu to koszt ok. 160 złotych od osoby, a nas jest dwoje. Do tego należy doliczyć wydatki na opiekę fizjoterapeuty, pomoc psychologa i dietetyka. A gdy zbliżają się zawody, musimy być też pod stałą opieką lekarza. Do tego dochodzą wydatki na odżywki, suplementy diety i sprzęt – powiedział Fleszowi Michał Stawicki, który jest partnerem biegowym niewidomej biegaczki.

Czytaj też:

Bez Seleny i Ariany: Forbes ogłosił listę najlepiej zarabiających kobiet

Zarobki Julii Wieniawy zwalą cię z nóg! Na czym najwięcej zyskuje młoda gwiazda?

Dzieci gwiazd; czym się zajmują i które z nich już zarabiają?

Joanna Mazur Taniec z gwiazdami
Joanna Mazur Zbigniew Jakubas Taniec z gwiazdami
Joanna Mazur Taniec z gwiazdami
Joanna Mazur Taniec z gwiazdami
Joanna Mazur Taniec z gwiazdami