Jolanta Fraszyńska to polska aktorka, która już od szóstego roku życia występowała na scenie. Po ukończeniu studiów we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie dołączyła do zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz zadebiutowała jako aktorka filmowa rolą Ani w „In flagranti” Wojciecha Biedronia. Szeroką rozpoznawalność zyskała dzięki roli Aldony Lipskiej w komedii Juliusza Machulskiego „Kilerów 2-óch” oraz Moniki Zybert w serialu „Na dobre i na złe”, w którym grała przez kolejne 10 lat.

Prywatnie dwukrotnie rozwiedziona, ma córkę Nastazję z Robertem Gonerą oraz córkę Anielę z Grzegorzem Kuczeriszkiem. Po drugim rozwodzie związała się z Tomaszem Zielińskim.

Jolanta Fraszyńska otwiera się na problemy zdrowotne: „Doświadczenie lęku panicznego. Kiedy wali ci serce”

Jolanta Fraszyńska zmieniła nazwisko. Przyjęła nazwisko swojego biologicznego ojca

Teraz nieoczekiwanie aktorka za pośrednictwem swojego Instagrama poinformowała o życiowych zmianach. Okazuje się, że Jolanta podjęła decyzję o zmianie nazwiska i przyjęciu nazwiska swojego ojca, Andrzeja Przygody, którego poznała dopiero w okresie licealnym. Wcześniej aktorkę wychowywała matka i ojczym.

Mój coming out. Przez 55 lat i pół roku żyłami jako Jolanta Fraszyńska. Od dzisiaj zaczynam nową życiową przygodę z moim prawdziwym nazwiskiem Przygoda, po moim tacie Andrzeju Przygodzie. Na zdjęciu w latach swojej młodości. Życzę sobie szczęśliwej drogi. Jestem poruszona i wzruszona! Tyle i aż – napisała, załączając archiwalne zdjęcie swojego biologicznego ojca.

Jolanta Fraszyńska: Ja cały czas jestem w terapii [VIDEO]

pasekkozak

scena z: Jolanta Fraszyńska, SK:, , fot. Paweł Wrzecion/AKPA

scena z: Jolanta Fraszyńska, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Jolanta Fraszyńska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Jolanta Fraszyńska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA