Jolanta Fraszyńska kiedyś jako pierwsza z publicznych osób przyznała, że chodzi na terapię. Udała się do specjalisty, po tym, jak męczyły ją zmiany nastroju i migrena. Okazało się, że cierpi na nerwicę lekową.

Jolanta Fraszyńska o nerwicy lękowej

Jolanta Fraszyńska: Ja cały czas jestem w terapii [VIDEO]

Jolanta Fraszyńska w najnowszym wywiadzie w magazynie „Pani” opowiedziała, jak poradziła sobie z chorobą i jak teraz się czuje. Wspomina swoje objawy:

Doświadczenie lęku panicznego. Kiedy wali ci serce, kręci się w głowie, myślisz, że tracisz przytomność, że umierasz. Lękowcy dobrze wiedzą, o czym mówię. Zrozumiałam wtedy, że muszę w trybie pilnym zająć się sobą – wspomina.

Po diagnozie zmieniła swoje życie: wyprowadziła się z miasta i została ambasadorką Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej:

Wtedy tego nie rozumiałam, ale rzeczywiście mnóstwo ludzi w sytuacjach trudnych, czasem ekstremalnych, po doświadczeniach choroby zmienia swoje życie o 180 stopni. Jestem naprawdę wdzięczna za każde doświadczenie. Jestem wdzięczna moim rodzicom, ojczymom, byłym partnerom. Każdemu, kto stanął na mojej drodze i był moim nauczycielem – mówi Fraszyńska.

Wspomina też, że „od jednego z lekarzy usłyszała, że do 25. roku można ewentualnie zwalać winę na rodziców, fatalne okoliczności, na innych, na szkołę, środowisko, ale po 25. roku życia każdy ma obowiązek zająć się sobą”.

Jolanta Fraszyńska korzysta z usług psychoterapeuty (FOTO)

Fraszyńska dwa razy brała ślub. Najpierw z Robertem Gonerą, z którym ma córkę Nastazję. Następnie z Grzegorzem Kuczeriszką, z którym doczekał się córki Anieli. Obecnie jest z Tomaszem Zielińskim.

Jolanta Fraszyńska i Nastka Gonera Fot. ProÒczyk/AKPA

Jolanta Fraszyńska, Grzegorz Kuczeriszka fot. Palicki/AKPA