Po ostatnim, 6. odcinku Azja Express pod adresem Antoniego Pawlickiego posypało się sporo negatywnych komentarzy. Pojawiły się głosy, że aktor, który ze swoim przyjacielem, Pawłem Ławrynowiczem, rywalizował między innymi z Michałem Pirógiem i jego przyjacielem, zachowuje się tak, jakby był homofobem.

W internecie awantura: Czy Antoni Pawlicki jest homofobem?

W sprawie wypowiedział się nawet sam Robert Biedroń, prezydent Słupska otwarcie przyznający się do bycia gejem.

Sami zainteresowani nie skomentowali sprawy. Do komentarzy i ocen odnieśli się natomiast… administratorzy fanpage’a Antoniego Pawlickiego.

Na FB aktora pojawił się w niedzielę taki wpis:

Odnosząc się do medialnych doniesień i Waszych komentarzy na temat tego, co wydarzyło się w 6. odcinku programu Azja Express TVN, uważamy – podobnie jak Antoni – że formuła programu opiera się na rywalizacji, a program jest montowany tak, by wywołał jak najwięcej kontrowersji. To telewizyjne show, które ma przyciągać uwagę telewidzów i opinii publicznej.

Azja Express: Weronika Budziło przerywa ciszę o Renacie Kaczoruk!

Chcemy także zauważyć, że w wielu artykułach opublikowanych w portalach internetowych pojawiły się nieprawdziwe doniesienia, jakoby Antoni użył w 6. odcinku programu sformułowania „pedał” w stosunku do innych uczestników programu. Takie słowo nie padło z jego ust, używał jedynie sformułowania „gej”. Jedno z zadań w tym odcinku polegało na wymyślaniu obraźliwych wierszyków na temat innych uczestników; taka była konwencja, do której dostosowali się wszyscy uczestnicy programu. W dobie „fake newsów” doradzamy opieranie się na faktach, a nie jedynie doniesieniach medialnych. Polecamy obejrzenie całego odcinka, wyciągniecie własnych wniosków i dystans do rzeczywistości.

🔽 🔽 🔽 🔽 🔽 🔽
Rywalizacja między uczestnikami programu wchodzi w decydującą fazę, na pewno będzie coraz ciekawiej (także w mediach). Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków i śledzenia poczynań Antoniego, jego kompana Pawła Ławrynowicza oraz pozostałych uczestników programu
– brzmi komentarz.

(…) program jest montowany tak, by wywołał jak najwięcej kontrowersji. To telewizyjne show, które ma przyciągać uwagę telewidzów i opinii publicznej – coś Wam to przypomina?

Administracja fanpage'a Pawlickiego odpowiada na zarzuty o homofobię

Administracja fanpage'a Pawlickiego odpowiada na zarzuty o homofobię

Administracja fanpage'a Pawlickiego odpowiada na zarzuty o homofobię

Administracja fanpage'a Pawlickiego odpowiada na zarzuty o homofobię