Agata Kornhauser-Duda bywa dość często oskarżana o bierność i nieobecność. Szczególnie mocno żonę Andrzeja Dudy atakuje środowisko feministek – pierwsza dama nigdy publicznie nie zabrała głosu w budzących kontrowersje sprawach dotyczących kobiet.

Paulina Kosiniak – Kamysz, żona kandydata na prezydenta. Agata Duda ma konkurencję! (ZDJĘCIA)

Gdy na tapecie pojawia się kwestia aborcji, można się spodziewać, że Agata Duda zostanie wcześniej czy później wywołana do tablicy. Problem w tym, że żona Andrzeja Dudy nigdy do tej tablicy nie podchodzi. Nie komentuje, nie wyraża swojej opinii. Ta wlaśnie cisza w tematach frapujących kobiety jest najczęściej przyczyną krytyki pierwszej damy.

Zwolennicy Andrzeja Dudy i jego żony bronią prezydentową przekonując, że pierwsza dama angażuje się w wiele pożytecznych akcji i często zabiera głos w sprawach, które wymagają jej obecności. Duda włącza się do akcji charytatywnych, ostatnio zabłysnęła angażując się w propagowanie noszenia maseczek ochronnych.

Prezydent zdradził powód, dla którego Agata Duda milczy

Dumny Andrzej zareklamował wykonane przez małżonkę maseczki. Agata podchwyciła pomysł rodem z krakowskiej ASP i zabrała się do robienia jednorazowych maseczek. Duda robi je z ręczników papierowych i cienkich gumek.

Prezydent nosi zgrabne maseczki origami od kilku dni. Jedną założył podczas sobotnich obchodów Święta Flagi.

Spotkanie NATO u Królowej Elżbiety II: Agata Duda, Melania Trump i księżna Camilla

Pierwsza dama również zasłoniła się jednorazową maską, kolorystycznie dopasowaną do stroju i święta. Biało- czerwona była tego dnia nie tylko flaga, ale i cała Agata Duda – dosłownie od stóp do głów. Zobaczcie zdjęcia.

Agata Duda w biało-czerwonym stroju i maseczce w kolorach flagi (ZDJĘCIA)

Agata Duda w biało-czerwonym stroju i maseczce w kolorach flagi, fot. Adam Chełstowski / Forum

Warszawa, 02.05.2020. Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z udzialem pary prezydenckiej. Uroczystosci na Placu Zamkowym

Warszawa, 02.05.2020. Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z udzialem pary prezydenckiej. Uroczystosci na Placu Zamkowym, fot. Adam Chełstowski / Forum

Maseczka Agaty Dudy

Maseczka Agaty Dudy, fot. Adam Chelstowski / Forum

Agata Duda w maseczce

Agata Duda w maseczce, fot. Adam Chelstowski / Forum

Agata Duda w biało-czerwonym stroju i maseczce w kolorach flagi

Agata Duda w biało-czerwonym stroju i maseczce w kolorach flagi, fot. Adam Chelstowski / Forum