Agata Kornhauser-Duda jest pierwszą od 1989 roku najbardziej milczącą pierwszą damą. Podczas kampanii w 2015 roku pokładano w niej wielkie nadzieje i porównując ją do Claire Underwood z „House of Cards„.

Agata Duda – TVP Christian Paul

W ciągu 5-letniej kadencji Agata Duda nie udzieliła żadnego wywiadu dziennikarzom i nie wypowiedziała się ani razu podczas tak ważnych wydarzeń, jak czarny protest, czy protest nauczycieli. 

Agata Kornhauser-Duda postanowiła wesprzeć męża na ostatniej prostej kampanii i założyła konto na Instagramie. Z kolei „Wiadomości” nagrały materiał o działalności pierwszej damy, z którego dowiadujemy się, że Agata Duda spotkała się z ponad 50 tys. ludźmi podczas akcji charytatywnych.

Połowa materiału była poświęcona kreacjom pierwszej damy. Z tej okazji zaproszono „amerykańskiego projektanta” Christiana Paula, który zachwycał się wyglądem Agaty Dudy.

W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i międzynarodowym stylem – powiedział Christian Paul.

Niektórzy widzowie pokusili się o wyszukanie „amerykańskiego projektanta” w Internecie. Niestety za wiele się nie dowiedzieli o twórczości Christiana Paula. Na marne szukać jego kolekcji ubrań, a nawet pojedynczych projektów.

Agata Szczęśniak z OKO.press. ustaliła, że Christian Paul ma profil na Instagramie, którego obserwuje zaledwie 63 osoby. Z kolei na portalu LinkedIn zamieścił, że jest przedsiębiorcą o imieniu Christian Farbaniec, który po studiach w Chicago przeniósł się do Warszawy, gdzie prowadzi firmę w branży big data.

Kozaczek sprawdził profil LinkedIn pana Christiana Farbanica i okazuje się, że profil został już usunięty. Czy Christian Paul czegoś się wstydzi?

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda. fot. Gałązka/AKPA

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda. fot. Gałązka/AKPA

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda. fot. Niemiec/AKPA

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda. fot. Niemiec/AKPA

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, SK. Fot. Gałązka/AKPA

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, SK. Fot. Gałązka/AKPA

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda. Fot. Baranowski Michał/AKPA

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda. Fot. Baranowski Michał/AKPA

Sonda

poll-violet

Agata Duda kontra Małgorzata Trzaskowska - którą z nich lubisz bardziej?

1
Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą.

Agata Duda sprawdza się w roli Pierwszej Damy od 5 lat.

2
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą.

Zdecydowanie bardziej trafiają do mnie założenia Małgorzaty Trzaskowskiej - porusza ważne tematy.