Latynosi są obrażeni i zbulwersowani wypowiedzią Jessiki Alby dla magazynu Par Todos, który umieścił jej zdjęcie na okładce.

– Meksykanie po prostu rozsiewają swoje nasienie. Kobiety rodzą ich jeden po drugim – powiedziała aktorka nawiązując do liczebności Latynosów.

Alba ma meksykańskie korzenie, jednak niechętnie się do tego przyznaje. Prawdę mówiąc nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

W wywiadzie dla Para Todos wyjaśniła, dlaczego tak się dzieje.

– Mój dziadek był jedynym Meksykaninem na studiach, jedynym w pracy i jedynym w swoim klubie. Starał się zapomnieć o swoich korzeniach, bo nie chciał, aby jego dzieci czuły się odmieńcami w Ameryce. Ani on, ani moja babcia nie mówili do dzieci po hiszpańsku. Teraz jestem Amerykanką w trzeciej generacji i czuję, że wreszcie się od tego odcięłam – powiedziała Jessica.

\”Nie chciał, aby jego dzieci czuły się odmieńcami w Ameryce?\” W kraju, gdzie jedną z największych mniejszości są właśnie Latynosi?

– Przez całe moje życie, kiedy dorastałam, żadna z ras mnie nie akceptowała, więc nie czułam się specjalnie związana z żadną nich. Czuję się Amerykanką i nie mówię po hiszpańsku. Stwierdzenie, że jestem latynoską aktorką nie pasuje do mnie. Nie jest szczere.