Ola Kwaśniewska pojawiła się w mediach kilkanaście lat temu. Największą sławę (poza znanymi rodzicami) przyniósł jej program „Taniec z gwiazdami”. I choć po jego zakończeniu była gorącym nazwiskiem, po pewnym czasie plotkarskie serwisy przestały się o niej intensywnie rozpisywać. Córka byłego Prezydenta RP nie zniknęła z sieci, ale rzeczywiście w telewizji trudno było ją spotkać. W tym roku jednak powróciła i została jedną z trzech prowadzących program „Miasto kobiet”. W jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, czy żałuje występu w tanecznym show.

Aleksandra Kwaśniewska o dzieciach: „Czuję się osamotniona”

Aleksandra Kwaśniewska – czy żałuje udziału w „Tańcu z gwiazdami”?

W rozmowie z Plejadą Ola przyznała, że gdy kończyła studia, brukowce zaczynały stawiać się coraz bardziej popularne, a ona nierzadko była główną bohaterką ich newsów. Jak wspomina, wiele informacji, które pisano na jej temat, były wyssane z palca.

Ja nie znałam tej dziewczyny, którą oni opisywali. I właśnie dlatego zdecydowałam się wziąć udział w „Tańcu z gwiazdami”. Chciałam dać się poznać. Nasycić ciekawość. Naiwnie liczyłam, że się zaprezentuję, chwilę potańczę, wywalą mnie w drugim odcinku, brukowce się ode mnie odczepią i wrócę do prywatnego życia. Ale tak się nie stało – powiedziała Aleksandra.

Czy 40-latka żałuje, że próbowała swoich tanecznych sił na parkiecie programu telewizyjnego? Zdecydowanie nie, ponieważ nie wie, czy dziś bez tego show byłaby w tym samym miejscu. Jak mówi, to dzięki temu programowi poznała swojego męża i to właśnie dzięki „Tańcu z gwiazdami” zaczęła myśleć o pracy w mediach. Przypomnijmy jeszcze, że po emisji TzG Ola otrzymała kilka dziennikarskich propozycji, w tym robienie wywiadów dla magazynu „Viva” czy pracy z kamerą.

Ola Kwaśniewska mogła pracować w „Pytaniu na śniadanie”. Nie zgadniecie, co ją zniechęciło

Tak się złożyło, że ten program zapoczątkował mnóstwo rzeczy w moim życiu. Łącznie z tym, że w domu Adasia Sztaby, z którym znam się dzięki „Tańcowi…”, poznałam mojego przyszłego męża – wspomina Kwaśniewska i dodaje – Gdybym wtedy wiedziała, że chcę związać swoją przyszłość z dziennikarstwem, próbowałabym wejść do świata mediów innymi drzwiami. Nie zaczynałabym od celebryckiego show, w którym występowałam jako córka prezydenta. Gdy „Taniec z gwiazdami” się skończył, a ja rozgościłam się w mediach, długo musiałam wychodzić z tych celebryckich butów.

Aleksandra Kwaśniewska, fot. AKPA

scena z: Aleksandra Kwaœniewska
SK: kwiecieñ 2006, Taniec z gwiazdami
fot. Palicki/AKPA

scena z: Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Aleksandra Kwaśniewska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA