Aneta Kręglicka (54 l.) wywołała w mediach poruszenie swoją wypowiedzią dla wp.pl. Wszystko przez komentarz na temat akcji metoo i molestowania kobiet. Kręglicka, która świętuje właśnie 30. rocznicę wyboru na Miss Świata, zauważyła, że w dużej mierze to od kobiet zależy, jak zostaną potraktowane:

Ja nigdy nie doświadczyłam sytuacji, w której bym się poczuła źle. Ja budowałam wokół siebie aurę „bez kija nie podchodź”. Mam silny charakter i to ze mnie emanuje. Nigdy nie dostałam żadnej dwuznacznej, idiotycznej propozycji, ani nikt mnie nieelegancko nie zaczepiał – podkreśliła Kręglicka.

Tak się zmieniała Aneta Kręglicka – Miss Świata z 1989 roku

Aneta Kręglicka komentuje akcję #metoo – jej wypowiedź wywołała skandal

Aferę wywołało głównie to stwierdzenie miss:

Trzeba pamiętać, że to dziewczyna daje przyzwolenie na pewne zachowanie lub nie. Wiele zależy od tego, jaką my, kobiety, mamy postawę, i czy my kategorycznie i natychmiast reagujemy. Wtedy nie zdarzy nam się krzywda – powiedziałą Kręglicka.

Po tym, jak wypowiedź byłej modelki pojawiła się w internecie, pod jej adresem posypały się słowa krytyki. Dziennikarze i followersi Kręglickiej na jej Insta nie kryli oburzenia. Wiele osób poczuło, że Kręglicka swoją wypowiedzią zrzuca winę za molestowanie na kobiety.

Katy Perry oskarżona o MOLESTOWANIE seksualne – wstrząsające wyznania modela

Była miss odniosła się do tych zarzutów w specjalnych oświadczeniu.

Oświadczenie Anety Kręglickiej w sprawie jej wypowiedzi na temat molestowania

Modelka napisała, że jej wypowiedź została opublikowana tylko we fragmencie:

Niestety, stało się inaczej, opublikowano tylko jej fragment. W tak wrażliwym temacie jestem daleka od generalizowania – napisała Kręglicka.

Była miss dodała, że zdecydowanie oddziela molestowanie od gwałtu, ponadto usprawiedliwia i wspiera kobiety, które nie są asertywne albo z innych powodów nie potrafiąsię bronić.

Jesteśmy różne, każda z nas to inny przypadek, żyjemy w różnych sytuacjach życiowych, różnie też reagujemy na stres, presję i prowokację. Ważne jest jednak, abyśmy nie dawały przyzwolenia i potrafiły kategorycznie postawić granicę i powiedzieć NIE. Nie zawsze jest to łatwe, ale musimy się tego uczyć, nabywać pewności lub odważyć się i szukać pomocy – napisał Aneta Kręglicka.

Ellen DeGeneres była MOLESTOWANA przez OJCZYMA jako nastolatka – jej matka komentuje dramat córki

Była miss dodała też, że nie czuje się upoważniona do przekazywania rad czy sposobów reagowania w takich okolicznościach.

Mogę tylko wypowiadać się na podstawie moich własnych doświadczeń. A ja takich doświadczeń ani podczas konkursów, ani w dalszym moim życiu, na szczęście, nie miałam. Tym bardziej nie czuję się predysponowana do poważnej dyskusji na ten temat. Zostałam zapytana o atmosferę podczas konkursów i ewentualne próby molestowania i takiej odpowiedzi udzieliłam – kończy swoje oświadczenie Kręglicka.

Na swoim Instagramie Kręglicka również odpiera zarzuty fanów:

Prosze przeczytać mój komentarz na Insta do całej tej sytuacji zmanipulowanego i nieautoryzowanego tekstu. Cóż mogę powiedzieć. Wypowiedź moja miała zgoła inne wybrzmienie i poruszała wiele aspektów tej sprawy. A opublikowano tylko fragment wyrwany z kontekstu. Nie mam sobie niczego do zarzucenia, ale jest mi przykro wsadzono mnie nie w moje buty – pisze była miss.

Dorota Wellman: Złapałam go za jaja i ściskałam tak długo, aż...

scena z: Aneta Kręglicka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Aneta Kręglicka, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Aneta Kręglicka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Aneta Kręglicka, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Aneta Kręglicka, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA