„Kogel mogel” to film z 1988 roku, który pokochały miliony widzów. W rolach głównych wystąpili Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Małgorzata Lorentowicz, Jerzy Turek, Dariusz Siatkowski i Maciej Koterski.

Przygody Kasi Solskiej i rodziny Wolańskich okazały się tak dużym hitem, że zaczęły powstawać kolejne części. Niestety, z każdą kolejną częścią entuzjazm fanów coraz bardziej opadał, a to, co kiedyś bawiło lub wzruszało, teraz żenuje. Czwarta część filmu, „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4” została mocno skrytykowana zarówno przez fanów serii jak i krytyków oraz doczekała się niezbyt spektakularnej oceny na filmwebie: 4/10.

Mimo to, niezrażeni twórcy dalej brną w zaparte i jakiś czas temu ogłoszono, że powstaje kolejna już, piąta część. Okazało się też, że w najnowszej części zatytułowanej „Kogel mogel 5, czyli Baby Boom!” zabraknie mamy Piotrusia, którą grała Ewa Kasprzyk, co potwierdziła sama aktorka. Ewa Kasprzyk nie jest jednak jedyną osobą, której zabraknie w 5 części kultowego filmu. Na przestrzeni lat pożegnaliśmy część aktorów z „Kogla Mogla”, którzy zmarli – Dariusza Siatkowskiego, Pawła Nowisza, Krzysztofa Kiersznowskiego oraz Katarzynę Łaniewską.

Ewa Kasprzyk z zażenowaniem o tym, jak ZMASAKROWANO jej postać w nowym „Koglu moglu”

Zmarła Katarzyna Łaniewska uhonorowana w 5. części „Kogla mogla”

Fani ze szczególnym smutkiem pożegnali Katarzynę Łaniewską, która zmarła w 2020 roku. Uwielbiana przez widzów aktorka wcielała się w filmie w mamę Kasi Solskiej i wnosiła do filmu dużo ciepła oraz humoru. Choć zagrała w czwartej części serii, nie doczekała premiery. Aktorka przy produkcji 4. części miała coraz większe problemy ze zdrowiem. Jak wyznała w jednym z wywiadów, zaczęła również tracić wzrok:

Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stała trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą.

87-letnia Łaniewska miała również problemy z poruszaniem się, dlatego większość scen, w których brała udział dostosowywano tak, by mogła czuć się komfortowo i nie nadwyrężać organizmu:

Miała problemy z chodzeniem, więc scenariusz był tak napisany, że jak szła, to szła z wnuczkiem, który ją prowadził. Planowaliśmy wszystko tak, żeby było jak najbardziej komfortowe dla niej i jak najmniej męczące.

Premiera czwartej części filmu miała miejsce 7 stycznia 2022 roku. Niestety, Łaniewska zmarła w grudniu 2020 roku, tuż po zakończeniu zdjęć.

Gwiazdy na premierze „Kogel Mogel 4”. Jak dziś wygląda główna bohaterka Kasia?

„To będzie niezwykle wzruszająca scena” – Babcia Solska pojawi się w 5. części „Kogla mogla”

Teraz jak dowiedział się Super Express, producenci znaleźli sposób, by uhonorować jej postać – Marcin, którego gra Nikodem Rozbicki, w jednej ze scen pojawi się na cmentarzu, na którym są pochowani jego dziadkowie i odwiedzi ich grób, na którym będą widniały ich nazwiska.

To będzie niezwykle wzruszająca scena – zapewniła osoba z produkcji.

Premiera 5. części „Kogla mogla” odbędzie się w 2024 roku.

Credit line: Krzysztof Jarosz / Forum

1988. Kadr z filmu „Kogel-mogel”  Credit line: archiwum Filmu / Forum

Kogel Mogel POWRACA! Ruszyły zdjęcia do kolejnej części kultowej komedii

pasekkozak