Blanka Lipińska za film „365 dni”, który był ekranizacją pierwszej części jej trylogii, otrzymała aż sześć nominacji do Złotych Malin. Udało jej się wygrać, ale tylko w jednej kategorii.

Blanka Lipińska kupiła swoje pierwsze MIESZKANIE: „Jestem trochę przerażona”

Film „365 dni” zdobył Złotą Malinę

Film „365 dni” zdobył wiele negatywnych ocen był również krytykowany za szkodliwy wpływ. Mimo wszystko obejrzeli go widzowie z całego świata i został hitem Netflixa.

Zagraniczna piosenkarka krytykuje „365 dni” Blanki Lipińskiej. „Zniekształca i bagatelizuje przemoc seksualną”

Złote Maliny czyli „Anty-Oscary” to plebiscyt, na którym nagrody dostają najgorsze produkcje. „365” dni otrzymało aż sześć nominacji w kategoriach: Najgorszy film, Najgorszy reżyser (nominacja dla duetu Barbara Białowąs & Tomasz Mandes, Najgorszy aktor (Michele Morrone), Najgorsza aktorka (Anna-Maria Sieklucka ), Najgorszy scenariusz (Tomasz Klimala, Blanka Lipińska, Tomasz Mandes), Najgorszy remake (jako domniemany rip-off „50 twarzy Greya”).

Ostatecznie otrzymał nagrodę tylko za „Najgorszy scenariusz”. Blanka Lipińska na swoim Instastories poinformowała, że cieszy się z sukcesu, ale jest rozczarowana, że nie zdobyła statuetki w głównej kategorii.

Miała bym inną minę, gdybym wygrała w głównej kategorii, czyli najgorszy film ale nie martwcie się i tak wygrałam w jednej, co stanowi rekord w tym kraju. Nigdy nikt z Polski ani nie był nominowany do tej nagrody, ani tej nagrody nie wygrał (…) Jest to duży sukces produkcji polskiej. (…) Bardzo się cieszę, chociaż jestem trochę rozczarowana (…)

Jest czego gratulować?

Blanka Lipińska na ściance

Blanka Lipińska/fot. Baranowski/AKPA

Anna Maria Sieklucka na premierze 365 dni

Anna Maria Sieklucka na premierze 365 dni fot. Baranowski/AKPA

Michele Morrone

Michele Morrone
fot. AKPA

scena z: Michele Morrone, Anna Maria Sieklucka, SK:, , fot. Baranowski/AKPA