Gazeta Wyborcza opisuje fenomen zespołu Boys, którego piosenka Figo Fago była rekordową ilość razy ściągana z serwisów takich jak np.You Tube.

Liderem grającego disco polo zespołu jest Marcin Miller – wytatuowany, opalony brunet noszący koraliki i kolczyki. Na początku kariery grywał on za 10 zł, by dojść do stawki 8 tys zł za występ (!). Biorąc pod uwagę, że zespół daje czasem nawet 3 koncerty dziennie, nie sposób nie zauważyć, że tzw. „muzyka dla mas\” stała się bardzo dochodowym biznesem. Zamówienia na koncerty są już na 2 lata z góry – ciekawe, jaki inny polski artysta może się pochwalić takim wynikiem…?

Zespół powstał w 1990 roku pod nazwą Las Vegas, którą po pewnym czasie zmieniono na bardziej chwytliwe Boys. Od tamtej pory \”chłopcy\” wydali 21 płyt i zdobyli rzesze fanów podśpiewujących teksty takie jak:

Znowu noc, ruszasz w rejs
rundka w mieście, bujasz się
czas by świnka nim zajęła sieeeę
prosty temat i wiadomo
wszystko dymać na około
byle z oczu jej patrzyła cheeeęć
no i czeeeść

Jak powstają takie piosenki? Miller mówi:
– Najpierw wymyślam refren. Chodzi o to, żeby był taki, że jak się go raz usłyszy, to już się nie zapomni. No może po roku.

Tekst z założenia niepoważnej piosenki wzbudzał kontrowersje wśród fanów:
– Na forach pisały dziewczyny, że jestem gburem, chamem, że nie szanuję kobiet. I zaraz pojawiła się bardzo fajna riposta jakiegoś fana, że to jest tylko piosenka i proszę tego nie utożsamiać z artystą.
Ja kobiety szanuję! Słuchaj, moim założeniem nie jest odzwierciedlanie jakiejś tam prawdy życiowej czy pisanie o sobie. Pierwszą moją myślą jest globalne myślenie.
– podsumowuje sytuację Miller.

Za to atrakcyjna żona Marcina Millera – Anna nie jest już tak entuzjastyczna:
– Jako żonie mi się nie podoba, że mój mąż takie rzeczy śpiewa. Ale do jego pracy się nie wtrącam. Skoro ludzie tego chcą słuchać, to niech on to śpiewa. – stwierdza na koniec.

Więcej o przyczynie nastroju żony Millera, fanklubie Boysów i tym, jak się ma świnka do kobiety przeczytacie w serwisie gazeta.pl w artykule: Świnkę bierzesz tylko na noc

Poniżej zespół BoysFigo Fago ;]