Jak podaje „Wall Street Journal”, Brad Pitt postanowił kupić zabytkowy dom wybudowany w 1918 roku dla XX-wiecznego pisarza D.L. Jamesa, którą na jego cześć nazwano „D.L. James House”.

Brad Pitt ujawnił, że ​​spędził rok na poszukiwaniu zakopanego skarbu: „Byłem jak opętany!”

Brad Pitt kupił zabytkowy dom 1918 roku za 40 milionów dolarów

Posiadłość znajdująca się w Beachy Carmel w Kalifornii i położona na skalistym klifie została sprzedana za 40 milionów dolarów, co agenci nieruchomości nazywają jedną z najdroższych sprzedaży w historii w okolicy.

Zabytkowy dom został wzniesiony z piaskowca, marmuru i granitu, a po latach dostał przydomek „Seaward”, ponieważ wygląda jakby wyrósł prosto z klifu. Jego zewnętrzne mury przypominają tajemniczy zamek, z kolei łukowate okna i dach pokryty dachówką nadają mu śródziemnomorski charakter.

Po śmierci D.L. Jamesa, posiadłość trafiła w ręce jego syna. Po jego śmierci dom w 1999 roku trafił do chicagowskiego finansity Joe Ritchiego, który nabył posiadłość za 4,5 miliona dolarów. Kilka lat później amerykańskie gazety pisały o tajemniczych planach Ritchiego, który chciał zbudować podziemny tunel w zabytkowym domu, by uzyskać dostęp do skalistej plaży poniżej. Czy tunel faktycznie się tam pojawił? Tego nie dowie się prawdopodobnie nikt poza Bradem Pittem…