Wyjątkowo głośno zrobiło się po wywiadzie Grażyny Kulczyk dla „Gazety Wyborczej”. Wyznała, co myśli o młodych ludziach i jaki stosunek mają do pracy.

Córka Kulczyka: Nie mogłam brać mandarynek do szkoły

Grażyna Kulczyk o młodych pracownikach

Grażyna Kulczyk, jak można się domyślać, jest byłą żoną Jana Kulczyka (do 2006 roku), a z zawodu prawniczka i kolekcjonerka sztuki.

Ostatnio była żona jednego z najbogatszych Polaków w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zdradziła, co myśli o młodych pracownikach i nie jest to zbyt dobra opinia:

Oczywiście jest przepaść w podejściu do wielu spraw, pewnie musi być. My byliśmy jedną z pierwszych rodzin, które po transformacji tak mocno pracowały na sukces. Wiara w lepsze jutro pozwalała nam na dokonywanie rzeczy niemożliwych. Pracowaliśmy dzień i noc, sprawiało nam to ogromną frajdę – wspomniała.

Uważa, że obecna młodzież tylko zerka na zegarek i nie chce pracować dłużej niż „przewiduje ustawa”:

Jesteśmy w trakcie robienia czegoś fantastycznego, a ktoś nagle wychodzi do domu. Nie dlatego, że się źle czuje czy że ma dziecko, tylko po prostu wyczerpał swój czas pracy. Ja tak nie umiem – powiedziała Grażyna Kulczyk. 

Dominika Kulczyk pokazała swoje dzieci. Wcześniej tego nie robiła

Jednak to nie jedyna jej kontrowersyjna wypowiedź. W wywiadzie stwierdziła, że depresję można wyleczyć dyscypliną:

Nie dopadają mnie stany depresyjne. Nasze pokolenie było uczone dyscypliny, może to nas uodporniło. Dziś przynosimy dzieciom i młodzieży wszystko na tacy. Praca to najlepszy lek na poczucie beznadziei i zbliżającego się końca  – tłumaczy.

Po wywiadzie prawniczki w sieci wybuchła burza. Wielu internautów, aktywistów i polityków wyraziło swoją dezaprobatę:

Niby stare, a nigdy nie przestanie bawić: miliarderka sarkająca na pracowników, że nie chcą pracować po 20 godzin dziennie na jej zyski. A jej się chciało! NO CIEKAWE DLACZEGO – skomentował Adrian Zandberg, jeden z liderów partii Razem.

  • Przeczytałem wywiad z Grażyną Kulczyk i już wiem, co w swoim życiu robiłem źle. No i dobrze wiedzieć, że stany depresyjne nie dopadają tych, którzy zostali nauczeni dyscypliny za młodu i dużo pracowali – napisał dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Słowik.
  • Głupi ci młodzi, chcą mieć natychmiastowe efekty finansowe – mówi żona miliardera – skomentowała aktywistka Maja Staśko.

Joanna Przetakiewicz wspomina Jana Kulczyka – dlaczego się rozstali?

Grażyna Kulczyk Fot. AKPA/AKPA

Grażyna Kulczyk Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk, SK:, , fot. Podlewski/AKPA