Politycy bywają oceniani nie tylko za swoje decyzje i ich konsekwencje, ale i za prezencję. Tak już jest, że trafiając na świecznik, muszą się liczyć z różnymi komentarzami. Żona prezydenta Francji jest oceniana za swój wiek, wygląd i styl. Podobnie Melania Trump – amerykańskie media skrupulatnie wyliczają, ile pieniędzy ma na sobie podczas różnych wystąpień pierwsza dama USA i dywagują nad tym, czy żona Donalda Trumpa nie przesadza czasem z eksponowaniem luksusu.

A jak jest u nas?

Podobnie. Dziś oberwało się premier Beacie Szydło za trzewiki, w których wystąpiła wczoraj przed kamerami mówiąc o skutkach kataklizmów pogodowych.

Fakt, pani premier była z „roboczą wizytą” i obecność na jej stopach roboczych trzewików nie dziwi. Problem w tym, że według części komentujących buty szefowej rządu były wyjątkowo nieatrakcyjne.

Na forach zawrzało, internauci zaczęli wymieniać się opiniami. Głos zabrała nawet Dorota Wróblewska, która kilka dni temu skrytykowała wizerunek Szydło. Tym razem też nie była zachwycona:

Zobaczcie NAJLEPSZĄ broszkę premier Beaty Szydło! Robi FURORĘ (ZDJĘCIE)

TU NIE CHODZI O MODĘ!
Wiem, że zaraz rzucą mi się wszyscy hejterzy do gardła, ale Premier tak nie powinna wyglądać.
Ja rozumiem, że są różne okoliczności, ale na wszystkie należy być odpowiednio przygotowanym, zwłaszcza na takim stanowisku.
Zaznaczam, że nie mam tu na myśli mody i trendów.
ZWRACAM UWAGĘ NA STOSOWNE UBRANIE DO SYLWETKI I OKOLICZNOŚCI.
Niektórzy boją się zmienić swój wi­zeru­nek, powodów jest wiele. Przyzwyczajenie, lęk przed utratą wiarygodności czy krytyką.
Pani Premier może zachować swój styl i wyglądać odpowiednio do stanowiska.
Premier to nie Sołtys.
Nie wiem czy taka jest strategia, ale powinna być osoba, która zadba o wizerunek Pani Premier Szydło.
P.S. W tym opisie biorę pod uwagę cel wizyty
– napisała fashionistka na swoim profilu FB.

Wy też jeteście zdania, że premier przydałby się stylista?

Wizerunek Beaty Szydło skrytykowałą też Beata tadla