W czwartek Onet ujawnił szokującą przeszłość prowadzącego Wiadomości w TVP Michała Adamczyka. Okazuje się, że 20 lat temu usłyszał wyrok za przemoc wobec bliskiej mu kobiety. Portal internetowy dotarł do akt tamtej sprawy.

Rzucił mnie na łóżko i przytrzymał ręce kolanami, tak że nie mogłam się ruszać. Usiadł mi na klatce i zaczął na mnie pluć. Kosmyki moich włosów owijał wokół palców i kolejno je wyrywał. Błagałam, żeby przestał – wynika z zeznań kobiety

To nie wszystko. Onet cytuje także te zeznania byłej partnerki dziennikarza: „Jeszcze siedząc na mnie powiedział, że rozwiąże nasz problem inaczej. Udusi mnie, włoży do samochodu i wyrzuci w górach. Znajdą mnie wiosną już rozłożoną, nie będzie żadnych śladów, a on sobie spokojnie wyjedzie” – cytuje zeznania kobiety Onet.

Jesienna ramówka TVP: Tomaszewska eksponuje brzuszek, Opczowska z odważnym dekoltem (ZDJĘCIA)

Była żona Michała Adamczyka mówi o znęcaniu

Sprawa zakończyła się 11 stycznia 2002 roku. Wówczas sąd uznał, że „sprawstwo i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości i zostały potwierdzone dowodami zebranymi w sprawie”.

Sylwester marzeń z TVP 2, widowisko, Polska 2021, reż., scena z: Michał Adamczyk, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Druga żona Adamczyka, Agnieszka Piechurska uważa, że to właśnie przez niego straciła pracę w TVP. Na dodatek nie chce płacić wyższych alimentów:

W zeszłym roku złożyłam w sądzie wniosek o podwyższenie alimentów, dlatego, że Michał Adamczyk, zarabiając 60 tys. zł miesięcznie, płacił na córkę 1200 zł alimentów. Ja zarabiam 6 tys. na rękę, a nie 60 tys. Nas różni jedno zero. Zapowiedział mi, że nie dostanę grosza więcej i, że zrobi wszystko, żeby mnie zniszczyć. Co nastąpiło, bo straciłam pracę w Telewizji Polskiej — wyznaje kobieta.

Zauważa, że jako samotna matka zostałam na lodzie, ale nikt z tym nic nie zrobił: „Jest więc parasol ochronny nad gwiazdą Telewizji Polskiej, może zrobić wszystko, pozbawić matkę swojego dziecka pracy” — podkreśla Piechurska w rozmowie z „Faktem”.

Aktorka TVP poślubiła swoją partnerkę! Panie miały piękne białe suknie

Wiadomości, program informacyjny, , reż. Agnieszka Oszczyk, Danuta Holecka, Edyta Lewandowska, Michał Adamczyk, scena z: Michał Adamczyk, SK:, fot. Gałązka/AKPA

Dziennikarz już zdążył odpowiedzieć na publikacje Onetu. Z pośrednictwem portalu w wPolityce.pl zapowiedział już kroki prawne i oświadczył:

W związku z publikacją portalu Onet na mój temat oświadczam, że czyny opisane w artykule nie miały miejsca.

Magdalena Ogórek na ramówce TVP. Błyszczała w tej króciutkiej sukience, ale TE SZPILKI niezbyt dobrze dobrane

Dodał, że złożył wniosek o urlop i oddał się do dyspozycji zarządu Telewizji Polskiej. Podobno zagrożona jest także jego posada szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

scena z: Agata Konarska, Michał Adamczyk, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

fot. AKPA