W niedzielę 16 lutego w głównym wydaniu Wiadomości TVP ukazał się materiał na temat Kingi Rusin. Redakcja Wiadomości zajęła się słynnym już postem, jaki Rusin wrzuciła na swój Instagram po oscarowej imprezie u Beyonce. TVP nazwała Rusin przedstawicielką „pseudoelit gardzących Polakami”, skrytykowała zachowanie dziennikarki i pokazała ją w negatywnym świetle.

Materiał TVP możecie zobaczyć tutaj:

Wiadomości TVP o Kindze Rusin (video:)

Dziś do materiału na swój temat odniosła się sama zainteresowana. Kinga Rusin na swoim Instagramie nie kryje oburzenia:

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! – zaczyna wyraźnie zła dziennikarka.

Manager Adele poproszony o komentarz do zdjęcia wokalistki z Kingą Rusin. Odpowiedział

Następnie gwiazda TVN kolejno dementuje informacje, które zostały podane w programie telewizji publicznej:

Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, nota bene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia.

Żarty się nie kończą. Kinga Rusin została bohaterką MEMÓW!

Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych – pisze Rusin.

Potem dodaje:

Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie! Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy.

Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy.

Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) – pisze Kinga Rusin.

Jedno zdjęcie, a tyle szumu. Kinga Rusin została SPARODIOWANA

Dziennikarka zwraca też uwagę na fakt, że twórcy materiału manipulowali wypowiedziami niektórych komentujących osób:

Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” – podkreśla Rusin.

Kinga Rusin zapowiada skierowanie pozwów przeciwko autorom materiału i całej TVP:

Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii! – kończy swój post dziennikarka.

scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Łepecki Michał/AKPA