Odniosła sukces, ale pierwsze kroki wspomina dziś z goryczą i obrzydzeniem. Alexa Chung wyznała ostatnio w wywiadzie, że jako nastolatka z aspiracjami do bycia modelką, przeszła przez niejedną rozbieraną sesję przed „odrażającymi facetami”.

29-latka zaczynała w wieku 14 lat. Dziś mówi, że podczas castingów organizowanych często w obcych domach była proszona o rozebranie się. Do tej pory Chung nie przyznała się rodzicom, co działo się w czasie castingów. Wiedziała, że to było złe, a rodzice nie pochwalali jej decyzji o zarabianiu w modelingu.

Oczywiście, że wiedziałam, że to jest złe. Wiesz, kiedy odbywa się casting, a jakiś odrażający facet w swoim mieszkaniu w Illford mówi do ciebie „Zdejmij ubranie…” a ty to robisz, nie masz ochoty opowiadać o tym mamie, bo wiesz, że to nie było dobre – tłumaczy Alexa.

Modelka podkreśla, że takich przypadków było mnóstwo. Rozbierała się głównie wtedy, gdy organizatorzy castingu informowali, że sesja będzie dotyczyć kostiumów kąpielowych.

Alexa Chung w swojej karierze reklamowała różne produkty i marki – Fantę, Sony, Urban Outfiters, a nawet Tampax. Jej kariera zaczęła się, gdy ktoś z agencji Storm „wyłapał” dziewczynę na plaży w Majorce. Dziś Chung spędza większość czasu w USA. Nadal jest modelką i dziennikarką modową.

Alexa Chung: Musiałam się rozbierać przed odrażającymi facet

Alexa Chung: Musiałam się rozbierać przed odrażającymi facet

Fot. © Fame/Flynet