Tomasz Karolak może stracić swój Teatr Imka, który prowadzi już od 10 lat. Przed świętami informowaliśmy, że Grażyna Wolszczak chce przejąć budynek teatru.

Tomasz Karolak walczy o Teatr IMKA

Tomasz Karolak straci swój Teatr IMKA przez Grażynę Wolszczak? Aktor ujawnia prawdę – mamy oświadczenie

Fundacja Garnizon Sztuki „Grażyny Wolszczak wysłała nam oświadczenie, w którym mogliśmy przeczytać, że Związek Harcerstwa Polskiego, który jest właścicielem budynku – sam zaproponował aktorce dalsze prowadzenie tego miejsca. Cały tekst oświadczenia TUTAJ!

Grażyna Wolszczak i Filip Sikora o pozostałych uczestnikach „Ameryki Express” (WIDEO)

Z kolei Tomasz Karolak, dyrektor Teatru IMKA odpisał nam, że z zażenowaniem przyjęli oświadczenie Grażyny Wolszczak, w którym potwierdziła, że korzystając z gościny Teatru IMKA, prowadziła za ich plecami rozmowy w sprawie przejęcia ich siedziby. Ciąg dalszy oświadczenia TUTAJ!

Tomasz Karolak krytykuje Małgorzatę Rozenek na kanapie u Wojewódzkiego?!

Batalia o budynek Teatru IMKA trwa nadal. Dzisiaj dostaliśmy kolejne oświadczenie Teatru Imka, z którego wynika, że prowadzą negocjacje z ZHP:

14 kwietnia 2020 r. doszło do zapowiedzianego spotkania kierownictwa Teatru IMKA z Panią Anną Nowosad, Naczelniczką Związku Harcerstwa Polskiego – spotkania wywołanego próbą wrogiego przejęcia siedziby Teatru IMKA przez aktorkę Grażynę Wolszczak – poinformował Dyrektor Teatru IMKA, Tomasz Karolak.

Za Tomaszem Karolakiem wstawiła się nawet Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wanda Zwinogrodzka:

Wcześniej na ręce Pani Naczelnik wpłynęło pismo Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wandy Zwinogrodzkiej, która napisała: „Kieruję na Pani ręce poparcie wobec starań dyrektora Teatru Imka, pana Tomasza Karolaka, o umożliwienie funkcjonowania tej ważnej, niepublicznej instytucji kultury w dotychczasowej siedzibie, tj. w budynku przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie, znajdującym się w zarządzie Związku Harcerstwa Polskiego. Założony w 2010 r. Teatr Imka jest jedną z najaktywniejszych i najbardziej rozpoznawalnych scen prywatnych w naszym kraju, istotnym miejscem na kulturalnej mapie Polski. Przygotowuje wartościowe spektakle we współpracy z uznanymi reżyserami i z udziałem wielu znakomitych artystów. W swojej działalności artystycznej uwzględnia zadania edukacyjne, regularnie realizując przedstawienia dla dzieci i młodzieży. Instytucja jest też beneficjentem Programów Ministra, które w konkursowym trybie dofinansowują wartościowe projekty artystyczne” – czytamy w oświadczeniu.

Dodaje, że Wiceminister Wanda Zwinogrodzka zwróciła też uwagę na szczególną sytuację instytucji kultury w czasie pandemii, dla których Rząd RP podjął szereg działań ochronnych: „Bez zrozumienia ich obecnej sytuacji oraz bezcennych gestów pomocy i solidarności wielu podmiotom w sferze kultury grozi poważny kryzys” – napisała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Podczas wtorkowego spotkania doszło do wyjaśnienia stanowisk ZHP oraz Teatru IMKA. Teatr IMKA w najbliższym czasie ma przedstawić ZHP propozycję warunków pozostania w dotychczasowej siedzibie. Stanie się ona przedmiotem rozmów ZHP i Teatru IMKA. Pani Naczelnik Anna Nowosad w trakcie spotkania wykazała zrozumienie dla trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się obecnie Teatr IMKA, jego widzowie i związani z Teatrem artyści oraz twórcy – oświadczył Dyrektor Teatru IMKA Tomasz Karolak.

Grażyna Wolszczak już tak nie wygląda! Bez filtrów i ulepszaczy!

Co o tym myślicie?

oświadczenie Dyrektora Teatru IMKA Tomasz Karolak.  

oświadczenie Dyrektora Teatru IMKA Tomasz Karolak.

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak. Fot. Niemiec/AKPA

Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Seweryn, Stanisław Dzierniejko. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa - Gala Otwarcia. Fot. Telus/AKPA

Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Seweryn, Stanisław Dzierniejko. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa – Gala Otwarcia. Fot. Telus/AKPA

Gosia Baczyńska, Tomasz Karolak.

Gosia Baczyńska, Tomasz Karolak. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Viola Kołakowska, Tomasz Karolak

Viola Kołakowska, Tomasz Karolak. fot. Krzemiński Jordan/AKPA