Tomasz Karolak 10 lat temu w marcu otworzył własny teatr pod nazwą Teatr IMKA, gdzie znajduje się  w centrum Warszawy przy Placu Trzech Krzyży. Na deskach teatru IMKA występują takie gwiazdy jak: Katarzyna Nosowska, Piotr Polak, Aleksandra Popławska, Paweł Deląg, Piotr Adamczyk, Magdalena Boczarska i Olga Bołądź.

Teatr Tomasz Karolaka – Teatr IMKA

Tomasz Karolak krytykuje Małgorzatę Rozenek na kanapie u Wojewódzkiego?!

Dzisiaj na łamach „SuperExpressu” pojawiła się informacja, że Tomasz Karolak może stracić Teatr IMKA, bo Grażyna Wolszczak chce przejąć budynek teatru.

Syn Grażyny Wolszczak, Filip Sikora już ma FANKI! Będzie chciał zostać GWIAZDĄ? (WIDEO)

Tomasz Karolak tłumaczy w „SuperExpressie„, że dopiero za kilka dni będzie mógł odnieść się do sprawy. Dodaje, że ufa w mądrość ZHP (Związek Harcerstwa Polskiego), bo sam był harcerzem i wie, że mają swoje zasady. Przypominamy, że budynek należy do ZHP.

Tomasz Karolak

Tomasz Karolak z córką i synem w Teatrze IMKA. Fot. Niemiec/AKPA

Tomasz Karolak walecznie broni Violi Kołakowskiej – Wdał się w dyskusję z internautami

Manager Grażyny Wolszczak wysłał nam oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że to ZHP zaproponowało Fundacji Garnizon Sztuki przejąć budynek.

Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Teatrem IMKA sp z oo mieszczącym się przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca. Fundacja jako zewnętrzny producent od kilku lat prowadzi swoją działalność w Teatrze Imka, którą wynajmuje na zasadach komercyjnych – czytamy.

Oświadczają, że nadal zamierzają honorować wszystkie zobowiązania Teatru Imka wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian.

Pierwszym działaniem/zobowiązaniem Fundacji Garnizon Sztuki jest dostosowanie Teatru do przepisów obowiązujących w szczególności w zakresie bhp, ppoż i innych – zaznacza Fundacja Garnizon Sztuki. 
Grażyna Wolszczak

Piotr Cyrwus, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Leszek Lichota, Grażyna Wolszczak. Fot. Kurnikowski/AKPA

Na oświadczenie Grażyny Wolszczak przesyła nam odpowiedź Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor Teatru IMKA. Informuje, że z zażenowaniem przyjęli oświadczenie Grażyny Wolszczak, w którym potwierdziła, że korzystając z gościny Teatru IMKA, prowadziła za ich plecami rozmowy w sprawie przejęcia ich siedziby.

Dziękujemy za słowa poparcia oraz solidarności artystów i producentów, którzy wspierając nasze działania, rezygnują ze współpracy z osobą, dla której podstawowe zasady etyki zawodowej nie mają żadnego znaczenia. Jednocześnie w trosce o los naszego teatru zmuszeni jesteśmy ujawnić pozyskane właśnie informacje dotyczące działań Grażyny Wolszczak wobec jej wcześniejszych partnerów. Nie jest to bowiem pierwsza próba wrogiego przejęcia goszczącej jej instytucji. Jest w tym względzie recydywistką. Pierwszą próbę podjęła w Teatrze Capitol w Warszawie. Wcześniej została usunięta z Klubu Garnizonowego, gdzie nie dotrzymała podjętych zobowiązań.Naszych widzów i przyjaciół chcemy zapewnić, że mogą być pewni przetrwania – tłumaczy Tomasz Karolak.

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak. Fot. Kurnikowski/AKPA