Imigranci to teraz jeden z najbardziej palących tematów. W mediach pojawiają się codziennie dziesiątki artykułów na ich temat. Z jednej strony widzimy wycieńczone kobiety z dziećmi, z drugiej awanturujących się postawnych mężczyzn. Europejczycy chcą pomóc, ale z przerażeniem wczytują się w zasady religii muzułmańskiej. Co robić? – pyta wielu.

On przyjechał do Polski w 1972 roku na studia. Do Syrii nie wrócił. Dziś jest znanym neonatologiem. Ostatnio głośno było też o jego dwóch synach za sprawą związków z Dodą i Zosią Ślotałą. Portal NaTemat przeprowadził wywiad z Riadem Haidarem. Lekarz ma dobre zdanie o Polakach:

Mieszkam w Polsce ponad 40 lat, znam życie. Internetowi hejterzy mogą sobie pisać co chcą, w prawdziwym życiu Polacy są porządnymi ludźmi. Wiedzą co to jest bezrobocie, bieda, chłód i głód. Jestem pewien że gdyby w środku zimnej nocy do dowolnego domu zastukał uchodźca z dzieckiem na ręku znajdzie pomoc. Nie wierzę w to, że Polak prędzej wyrzuci chleb do śmietnika niż da imigrantowi.

Riad dodaje, że demokracja na Wschodzie nie ma racji bytu:

Całe to tragiczne zamieszanie to wina świata zachodniego: Unii i Ameryki. Kto chciał eksportować demokrację, do Iraku, Libii czy Syrii to powinien ponosić koszty tej całej tragedii. Natomiast Polacy…. Mam wrażenie że niechcący wylądowali w środku tego problemu. Angela Merkel zaprosiła do Niemiec imigrantów, a teraz martwi się jak rozlokować ich w innych krajach.

Mądrze mówi?

Wywiad, Nowa Gazeta Biłgorajska, 11.09.2015http://www.gazetabilgoraj.pl/z-powiatu/najwazniejszy-jest-czlowiek/

Posted by Riad Haidar on 15 września 2015

Niedziela z narzeczonym ❤

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika dodaqueen (@dodaqueen)