Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ataku nożownika, który zaatakował go podczas Finału WOŚP. Dostał trzy ciosy, dwa w okolice klatki piersiowej, jedno w serce.

Dla Pawła Adamowicza córki były wszystkim. Rodzina pogrążona w żałobie

Mimo ciężkiej, pięciogodzinnej operacji, Pawła nie dało się uratować. Miał 53 lata.

Wszyscy są zszokowani sytuacją, jaka miała miejsce podczas wczorajszej Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy. Wiele gwiazd, jak co roku była czynnie zaangażowana w pomoc.

Po otrzymaniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, całe social media pogrążone zostały w żałobie. Gwiazdy zamieszczają wpisy ze szczerymi kondolencjami:

Z krańca świata przesyłam wyrazy współczucia i wsparcia dla rodziny Pawła Adamowicza.

Był taki jeden dzień w roku, w którym pomimo różnic poglądów jednoczyliśmy się w pięknej sprawie: pomocy DZIECIOM. Tysiące wolontariuszy, tysiące ludzi wspierających skarbonki z serduszkami WOŚP. Co roku ten dzień kończyło symboliczne światełko do nieba – duma i radość z zaangażowania.
Wczoraj podczas tej pięknej chwili doszło do tragedii. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zaatakowany nożem na scenie. Nienawiść i agresja zebrała swoje żniwo. Prezydent Adamowicz mimo skomplikowanej operacji i wysiłków lekarzy zmarł.

Nie chcę takiego świata, nie chcę takiej ojczyzny, gdzie walka o poglądy prowadzi do tragedii, nieszczęść i zamachów na życie. XXI wiek, cywilizowany kraj i okrutne morderstwo na oczach tłumu w trakcie charytatywnej imprezy. Przez wieki baliśmy się ludzi „z zewnątrz”, przeoczyliśmy to, co u nas.

To moment, żeby poważnie zastanowić się, co w życiu jest ważne i jaką przyszłość chcemy zbudować dla naszych dzieci.
Z całego serca łączę się w bólu z rodziną Zmarłego. Odpoczywaj w pokoju

– napisała Martyna Wojciechowska.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz NIE ŻYJE

Ogromna strata, ból i niezrozumienie. To wszystko co się dzisiaj dzieje… ta śmierć, rezygnacja Jurka…nie pozwólmy, żeby zło wygrało. Pomyślmy, usiądźmy, zastanówmy się jak być zmianą, którą chcemy widzieć w świecie… niech ten dzień będzie przełomem, niech ten dzień nie pójdzie na marne… R.I.P

– piszę Małgorzata Rozenek.

Nie można przejść obojętnie wobec takiej tragedii.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Tak nie można

Post udostępniony przez Margaret (@margaret_official)

Wyświetl ten post na Instagramie.

😢 #paweładamowicz #RIP

Post udostępniony przez Marta Żmuda Trzebiatowska (@mzmudatrzebiatowskaofficial)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Brak mi słów. Wielka tragedia dla Polski pod każdym względem! “Jak słyszycie, że ktoś jest zboczony, że ktoś jest zepsuty, to powiem tak, ten jest zboczony, który sieje nienawiść, ten jest zepsuty, który odnosi się do drugiego z wrogością, trzyma rękę wyciągniętą w nienawiści, chce rzucić kamieniem, chce potraktować go pałką, ten który mówi złe słowa, złą energię wysyła do drugiego człowieka, ten jest, przepraszam, zboczony. My jesteśmy najnormalniejsi na świecie.” – prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Spoczywaj w pokoju. Dziś wieczorem w wielu miastach w Polsce odbędzie się "Światełko dla Pawła Adamowicza". Bez przemówień, wolne od hejtu, polityki i podziałów – zapewniają organizatorzy. Wyjdźmy na ulice i pokażmy, że nie godzimy się na agresję i nienawiść!

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)