Wszystko zaczęło się w romantycznym Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Aczkolwiek nie było to jakieś wielkie uniesienie. Emilia Raszyńska, która od soboty będzie panią Czerkawską, myślała, że sportowiec to ochroniarz prezydenta Kwaśniewskiego:)

Modelka opowiedziała Super Expresowi historię ich związku. Gazeta dodała wyznaniom romantycznego szlifu.

Emilia stała przy drzwiach – w eleganckiej sukni, ze spiętymi w kok włosami – i zapraszała gości do środka. A tu jakiś mężczyzna przepycha się w stronę wyjścia. – Przepraszam – zwróciła mu uwagę. – Za chwilkę życzenia będzie składała pani prezydentowa, zatem prosimy o pozostanie w sali.

Kompletnie nie miała pojęcia, kim on jest. – Myślałam, że to ochroniarz prezydenta Kwaśniewskiego – śmieje się.

Mariusz Czerkawski spojrzał na nią i stanął jak wryty. Nic dziwnego. Siła uroku Emilii była tak silna, że kiedy się uśmiechnęła, musiał odnieść wrażenie, że to cały świat się do niego uśmiecha. A gdy przedstawiając się, zobaczył, jak szeroko otwiera oczy, niechybnie pomyślał: „Oto w jednej chwili zakwitły kwiaty we wszystkich ogrodach\”.

Emilia nie zamierzała się spotykać ze znanym playboyem, ale on nalegał, prosił, błagał i w końcu uległa. Podała mu numer telefonu, ale tylko jeden raz i kazała zapamiętać. Nie miał prawa go nigdzie wtedy zapisać. Na drugi dzień zadzwonił.

Hokeista przedstawiał ją znajomym, rodzinie i coraz częściej wspominał o wspólnym wyjeździe do Kanady. Raszyńska jeździła z nim po całym świecie. Kiedy nie byli razem zostawiał jej piękne wiadomości na sekretarce.

Pierścionek dostała wraz z słowami Nie wyobrażam sobie życia bez ciebie. Chcę je przeżyć z tobą. A jutro ich wielka miłość zostanie przypieczętowana ślubem kościelnym.

Na miesiąc miodowy poczekają, aż skończą się rozgrywki. Pani Emilia od października będzie stypendystką prawa w Szwajcarii, a jej jeszcze narzeczony gra teraz w szwajcarskim klubie Rapperswil – Jona Lakers. Dzięki temu będą razem.

Mariusz Czerkawski wychował się w Tychach, był zawodnikiem NHL – zawodowej amerykańskiej ligi hokeja. Jego pierwszą żoną była aktorka Izabella Scorupco. Mają córkę Julię.

Emilia Raszyńska pochodzi ze Szczytna. W 1999 zdobyła tytuł Wicemiss Polonii. Aktualnie studiuje socjologię.

Kozaczek życzy szczęścia na nowej drodze życia.