13 maja 2017, sobota. Dzień jak co dzień, ale dla niektórych to dzień szczególny. Dziś Kościół katolicki świętuje 100. rocznice objawień fatimskich.

Zobacz: Internet oszalał? Czy Taylor Swift jest… klonem słynnej satanistki? (FOTO)

Trzecia tajemnica, która przez lata podsycała ludzką ciekawość i inspirowała zwolenników teorii spiskowych, została ujawniona przez Jana Pawła II w 2000 roku.

Objawienie fatimskie a koniec świata

Tajemnica ukazuje anioła z ognistym mieczem. Anioł nawołuje do pokuty wszystkich ludzi żyjących na ziemi. Wizja ukazuje również w połowie zniszczone wielkie miasto, przez które podąża Ojciec Święty. Papież modli się za dusze martwych ludzi, których spotyka na drodze.

Dalsza część wizji przedstawia wejście papieża na szczyt góry, na której stoi krzyż. W pewnym momencie ojciec święty zostaje zabity strzałami z łuku i broni. Po nim giną biskupi, księża, siostry zakonne i ludzie świeccy.

Aniołowie zbierają krew tych męczenników i skrapiają nią dusze odchodzące do Boga.

Objawienie fatimskie zostało potwierdzone przez urząd nauczycielski Kościoła. Jednak Kościół nie uznał apokaliptycznej wizji trzeciej tajemnicy.

O tym, że to właśnie 13 maja 2017 ma być datą końca świata, zaczęto mówić szczególnie dużo po publikacji niedoszłego zabójcy papieża Jana Pawła II, Mehmet Ali Agcy, który w 64. rocznicę objawień, 13 maja 1981 roku próbował zastrzelić papieża.

Czytaj też: Dlaczego naprawdę zginęli John F. Kennedy i Księżna Diana?

W swej książce Ali Agca napisał:

Musimy mieć świadomość, że idzie na nas fala islamu. Tej fali islamu nie powstrzyma się bez przelewu krwi. I to z obu stron. 13 maja 2017 roku to data sprzyjająca rozpętaniu piekła i ostatecznemu pożegnaniu zachodniego świata. Czy te plany się powiodą? Jestem dziś zdania, że nie. Uważam, że prawda rzeczywiście kryje się w Chrystusie. On jest potężniejszy od demonów, potężniejszy od fanatyzmu islamskiego. I weźmie górę – napisał Agca.

W swoich kolejnych wystąpieniach Agca odciął się jednak od wcześniejszych słów. Podał za to inną datę końca świata.

Narodziłem się na nowo 13 maja 1981 roku na placu Świętego Piotra. To był rok zerowy. Zostałem wysłany na ziemię przez Stwórcę, żeby powiedzieć o zbliżającym się końcu świata. 31 grudnia 2099 roku będzie ostatnim dniem ludzi na tej planecie. (…) Za kilkadziesiąt lat wszystko się skończy, zgaśnie światło – mówi teraz zamachowiec.

Obecnie trzecia tajemnica fatimska jest interpretowana jako apel do ludzi o ducha wiary, apel o nawrócenie i pokutę, nie zaś zapowiedź końca świata i koszmarnej apokalipsy.

Źródło tekstu

***

Tajemnice fatimskie – część przesłania i wizji związanych z objawieniami w Fatimie, które początkowo nie zostały upublicznione przez wizjonerów, Franciszka i Hiacyntę Marto oraz Łucję dos Santos. Dwie z trzech wizji zostały zapisane i upublicznione w 1941 roku na polecenie biskupa Fatimy. Trzecią z wizji (zapisaną w 1944) upubliczniono w 2000 roku.

W okresie od 13 maja do 13 października 1917 roku dzieci z Fatimy miały być świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których miały im zostać przekazane trzy tajemnice fatimskie.

Francisco i Hiacynta zmarli niedługo po zdarzeniach opisywanych jako doznanie objawień: Jan Paweł II beatyfikował oboje 13 maja 2000 r. Łucja wstąpiła do zakonu karmelitanek, zmarła w 2005 r. Benedykt XVI wydał zgodę na odstąpienie od oczekiwania 5 lat od śmierci do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego (źródło: WIKIPEDIA)

Czy dziś nastąpi koniec świata? 100. rocznica objawień w Fatimie to TEN dzień?

Czy dziś nastąpi koniec świata? 100. rocznica objawień w Fatimie to TEN dzień?

W 100 rocznicę objawień papież Franciszek udał się z pielgrzymką do Fatimy

Czy dziś nastąpi koniec świata? 100. rocznica objawień w Fatimie to TEN dzień?

Czy dziś nastąpi koniec świata? 100. rocznica objawień w Fatimie to TEN dzień?

Czy dziś nastąpi koniec świata? 100. rocznica objawień w Fatimie to TEN dzień?

Czy dziś nastąpi koniec świata? 100. rocznica objawień w Fatimie to TEN dzień?