Ostatnie kilkadziesiąt lat to prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o sposób noszenia zegarków. Kiedyś zegarek kupowało się najwyżej kilka razy w życiu i służył głównie jako sposób na odmierzanie czasu. Męskie zegarki były nieco cięższe, umieszczone na skórzanym pasku, damskie lekkie, na delikatnych łańcuszkach lub bransoletkach. W dobie powszechnych telefonów komórkowych przestały być jednak niezbędne – dziś każdy z nas może sprawdzić, która godzina, wyjmując z kieszeni swoją komórkę. W dobie szybkiej mody również zegarki zaczęły być traktowane jako dodatek, który można zmieniać w zależności od stroju. Zaczęły je produkować marki popularne a nawet sieciówki, przez co zwiększyła się znacznie liczba zegarków, jakie przeciętna osoba ma w czasie swojego życia. Popularność zyskały kolorowe, młodzieżowe modele z bransoletą gumy i zegarki firm odzieżowych.

Za co tak naprawdę trzeba zapłacić, decydując się na markowy czasomierz?

Czy markowe zegarki są warte swojej ceny?
Słynne firmy produkujące zegarki mają zwykle długą historię. Czasem sięgającą nawet kilkaset lat wstecz. Kupując taki czasomierz płacimy nie tylko za przedmiot, ale też za lata doskonalenia technologii, najlepsze materiały i historię. Nie bez powodu mówi się o zegarmistrzowskiej precyzji, bo często praca twórców to żmudne i ręczne łączenie kolejnych elementów. Powstają chronometry ze skomplikowanym mechanizmem i wyglądem zakorzenionym w klasyce. To jednak tylko nieliczna grupa najdroższych zegarków, których nie sposób kupić taniej, niż za kilka tysięcy złotych. A co z tańszymi zegarkami? Kupując czasomierz drogiej firmy odzieżowej płacimy już raczej za widoczne na cyferblacie duże logo. Niektóre firmy z wyższej półki odzieżowej przeniosły już swoją produkcję do Chin, podczas gdy inne nadal produkują zegarki we Francji czy Włoszech. Warto to sprawdzić, jeśli zależy nam poza wyglądem również na jakości. Takie zegarki kosztują od kilku tysięcy do kilkuset złotych.

Jakość za rozsądną cenę

A jak to wygląda w przypadku zegarków popularnych firm? Od kilku lat modne są zegarki w stylu młodzieżowym – kolorowe, plastikowe czy gumowe. Oglądaj najpopularniejsze modele na portalu zakupowym Zippini. i. W ich przypadku nie płacimy za wysoką jakość ani drogie materiały, ale za sam wygląd. Taki zegarek nie musi więc być drogi. Ceny mogą zaczynać się już od kilkudziesięciu złotych, a tańsze modele często są nie do odróżnienia od tych droższych. Wszystkie zabawne zegarki z postaciami z bajek czy w żywych kolorach można kupować tanio. Płacąc niewielkie pieniądze i tak nie oczekujemy, że zegarek posłuży nam przez wiele lat, dlatego renoma marki ma tu mniejsze znaczenie. Ceną nie warto się przejmować z jeszcze jednego powodu. Żywe kolory na tyle zwracają uwagę, że nie można ich nosić ze wszystkimi strojami. Dlatego w przypadku tych zegarków lepiej postawić na kilka tanich par w różnych kolorach, niż jedną droższą. Można wybierać spośród neonowych, pastelowych i wzorzystych modeli. Modne są ostatnio również modele z lat 80. Podobne nosili na przegubie dłoni David Hasselhoff czy Chuck Norris w popularnych wówczas serialach. Chodzi o zegarki elektroniczne w kolorze czarnym, złotym lub srebrnym. Jeśli zależy nam na tym z napisem Casio, musimy zapłacić za niego nawet kilkaset złotych. Ponieważ jednak zegarek elektroniczny to stosunkowo prosty mechanizm, modele innych marek możemy dostać o wiele taniej. Niektóre nowoczesne modele łączą staroświecki design z dodatkowymi funkcjami, takimi jak licznik kalorii czy połączenie ze smartfonem.

Najpopularniejsi producenci zegarków

Czy markowe zegarki są warte swojej ceny?
Najpopularniejsi są ci producenci zegarów, którzy tworzą od kilkuset lat i od dawna wyrabiają sobie renomę. Należy do nich Omega, Philippe Patek czy Cerruti. Jednak nie każdy zdaje sobie przy tym sprawę, że Philippe Patek to z pochodzenia osiadły w Szwajcarii Polak. Rolex to z kolei firma, która została wysławiona przez piosenki (‚Wearing my Rolex’) czy celebrytów i dla większości zawsze będzie synonimem najwyższej jakości. Z marek odzieżowych popularnością cieszą się minimalistyczne zegarki Armani i Calvin Klein, a także ozdobne modele Chanel. Osoby, które chcą zrobić wrażenie drogim zegarkiem, ale nie mają na niego więcej, niż kilkaset złotych, powinny polować w sieci na przecenione modele Omegi lub Calvina Kleina. Czasem można je też znaleźć na aukcjach internetowych, choć tu trzeba uważać, bo zegarek trzeba dobrze obejrzeć przed zakupem. Największą produkcją cieszą się jednak zupełnie inne marki – Swatch, Timex czy Casio. To popularne firmy produkujące wiele kolorowych modeli, które podobają się nastolatkom. Zegarek jednej z tych marek będzie dobrym prezentem dla nastolatka. Istnieje też wiele tańszych marek, które czerpią z tych samych wzorców. Przy nieco mniejszych środkach warto poszukać podobnego modelu u konkurencji. Obecnie wiele firm oferuje w katalogu tanie i kolorowe zegarki dla osób, które lubią dostosowywać czasomierz do swojego stroju, samopoczucia czy pory dnia. Zobacz również inne trendy dotyczące dodatków, które z pewnością Cię zainteresują.