Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Trzeba więc zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, wliczając w to odpowiedni strój. Obecnie w wielu parafiach dzieci mają na sobie podczas mszy świętej identyczne alby. Ma to swoje zalety, bo nikt nie czuje się wyróżniony ani pokrzywdzony. Jednak już po zakończonej części oficjalnej dziecko można przebrać w sukienkę pokomunijną. Dlaczego warto to zrobić? Sprawdzamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto kupić sukienkę pokomunijną?

Każda dziewczynka chciałaby poczuć się w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej wyjątkowo. Nie da się ukryć, że pomóc w tym może odpowiedni strój. Klasyczne alby są skromne, a przecież dziewczynki chcą wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Można im w tym pomóc, wybierając sukienkę pokomunijną.

Ma to również uzasadnienie praktyczne. Sięgające ziemi szaty są często mało wygodne. Dzieci nie mogą się w nich swobodnie poruszać. Dlatego przebranie się po mszy w sukienkę jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Zresztą alba powinna pozostać w dobrym stanie, bo będzie jeszcze potrzebna, np. podcza białego tygodnia czy rocznicy komunii świętej.

Jaką sukienkę pokomunijną wybrać dla swojej córeczki?

Wybór sukienek pokomunijnych jest na rynku całkiem spory. Widać to doskonale na przykładzie oferty sklepu internetowego https://milulove.pl/sukienki-pokomunijne. Każdy więc znajdzie kreację odpowiednią dla swojej córeczki.

Prym wiodą w tym przypadku oczywiście sukienki jasne – białe i kremowe. To barwy nierozerwalnie związane z uroczystością pierwszej komunii. Można jednak równie dobrze postawić na model beżowy czy różowy. Taka sukienka sprawdzi się też podczas wielu innych okazji. O zdanie warto zresztą zapytać samą zainteresowaną.

Największą popularnością cieszą się sukienki pokomunijne sięgające kolan. Są bowiem zdecydowanie najwygodniejsze. Zakupić można oczywiście także kreacje długie – nawet sięgające ziemi. W praktyce mogą być one mało wygodne, ale są za to bardzo efektowne.

Tiulowe i koronkowe sukienki pokomunijne

Tiulowe sukienki dla dziewczynek od wielu lat nie wychodzą z mody i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany. Sprawdzają się doskonale przy wielu okazjach, także jako sukienki pokomunijne. Są eleganckie, a jednocześnie naprawdę wygodne. Dzieci je wprost uwielbiają.

Alternatywnym rozwiązaniem są sukienki koronkowe. Są one na pierwszy rzut oka nieco mniej strojne od kreacji tiulowych, ale za to bardziej uniwersalne. Wykorzystać je można podczas wielu różnych okazji, zmieniając jedynie dodatki.

 

Artykuł sponsorowany