Życie raz toczy się lepiej, raz gorzej. Często zdarzają się w nim sytuacje, które możemy rozwiązać jedynie dzięki pieniądzom. Jeśli posiadamy gotówkę odłożoną na tzw. czarną godzinę, sprawa jest prosta – wystarczy uszczuplić poduszkę finansową. Kiedy natomiast oszczędności nie mamy, jedynym wyjściem jest pożyczenie pieniędzy od bliskiej osoby. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze od bliskich osób?

Pożyczanie pieniędzy jest dla wielu osób bardzo trudną decyzją. Nikt z nas nie lubi prosić o pomoc, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pieniądze. Nie lubimy być też oceniani za swoje wybory ani zmuszani do tłumaczenia się ze swoich potrzeb. Istnieją jednak sytuacje, które możemy rozwiązać jedynie za pomocą pieniędzy. Zaległe rachunki nie opłacą się samymi dobrymi chęciami, remont nie dokończy się bez niezbędnych materiałów, dzieci nie wyjadą na wymarzone wakacje bez uregulowania ich kosztu, a zepsuta lodówka czy pralka nie wymieni się na nową bez gotówki.

Pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi osobom potrzebującym dodatkowych pieniędzy, jest najczęściej zwrócenie się o pomoc do rodziny lub przyjaciół. Bliskie nam osoby z pewnością udzielą potrzebnego wsparcia na miarę własnych możliwości finansowych i pomogą uporać się z trudniejszym okresem w naszym życiu. Warto jednak zwrócić się o wsparcie bliskich jedynie w sytuacji, kiedy jesteśmy pewni oddania pożyczonych pieniędzy, gdyż w przeciwnym razie możemy narazić się na utratę dobrych relacji z bliskimi, a te są zdecydowanie cenniejsze niż pieniądze. Dla bezpieczeństwa warto także spisać umowę, w której zawarta zostanie kwota pożyczki oraz termin jej spłaty.

pieniądze

Szybka pomoc finansowa z zewnątrz

Pożyczenie pieniędzy od rodziny lub przyjaciół jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że w większości przypadków pomoc finansowa zostanie nam udzielona całkowicie za darmo. Nie każdy jednak chce dzielić się z bliskimi swoimi problemami finansowymi, aby ich nie martwić oraz nie obarczać swoimi troskami. W takiej sytuacji warto rozważyć alternatywne rozwiązanie, jakim jest pożyczka gotówkowa od neutralnej firmy zawodowo zajmującej się wspieraniem klientów w przejściowej trudniej sytuacji materialnej. Co więcej, rozwiązanie to wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czego doskonałym przykładem jest oferta firmy Smart Pożyczka.

Smart Pożyczka to polska firma pożyczkowa, która specjalizuje się w udzielaniu klientom szybkich pożyczek gotówkowych na dowód. Specjalna oferta skierowana do nowych klientów pozwala na uzyskanie dostępu do kwoty do 1200 zł całkowicie za darmo – klient będzie musiał zwrócić dokładnie tyle, ile pożyczył, bez tłumaczenia się ze swoich wyborów ani wskazywania przeznaczenia pieniędzy. Darmowa pożyczka udzielana jest na okres 30 dni a uzyskać ją można w bardzo prosty i wygodny sposób za pośrednictwem strony internetowej firmy, na której dostępne są wszystkie informacje na temat dostępnych usług oraz zasad przyznawania wsparcia finansowego.

 

Artykuł sponsorowany