Dakota Fanning pojawi się na okładce grudniowego wydania brytyjskiego magazynu InStyle. 18-letnia gwiazda w wywiadzie wypowiada się m.in. w sprawie romansu jej koleżanki z planu drugiej części Zmierzchu.

Oto co Dakota sądzi o osobach krytykujących skok w bok Kristen Stewart:
– Każdy myśli, że ma prawo do publicznego wyrażania swoich przemyśleń i smutków. Dlaczego sądzicie, że macie upoważnienie do osądzania doświadczeń innych ludzi – spytała retorycznie młoda aktorka.

Gwiazdka wyjaśnia też dlaczego obecnie jest samotna:

– Nie jestem tego typu osobą, która potrzebuje chłopaka w swoim życiu. Nie chcę być z kimś, w stosunku do kogoś nie czuję, że chciałabym z nim spędzić więcej czasu.

Mimo młodego wieku Dakota ma już spore aktorskie doświadczenie. Zagrała ok. 30 ról, nawet u boku takich gigantów jak Denzel Washington czy Robert de Niro.

Pojawiała się także w dość kontrowersyjnych rolach. W 2006 roku, jako 14-latka zagrała w bardzo trudnej scenie gwałtu w filmie Hounddog. Grad krytyki posypał się wtedy na głowy jej rodziców za to, że pozwolili tak młodej osobie na udział w brutalnej scenie.

Dakota Fanning brała również udział w akcji promocyjnej perfum Oh Lola, która została zakazana w Wielkiej Brytanii, ze względu na erotyczny sposób ukazywania dzieci.

Czy tego rodzaju doświadczenia uprawniają ją do krytyki innych, dużo starszych kolegów, jak np. Willa Ferrella, który nabijał się z romansu Kristen?

Zobaczcie jeszcze raz, jak Will rozpacza po zdradzie Kristen Stewart.

Dakota Fanning staje po stronie przyjaciółki Kristen Stewart

Dakota Fanning staje po stronie przyjaciółki Kristen Stewart