Po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Polsce, Doda postanowiła zorganizować koncert. Inicjatywa ma za zadanie walkę z hejtem i mową nienawiści. Ogłosiła, że wyciąga rękę do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej i chce się pogodzić, zaprosiła także do wspólnego występu.

Edyta Górniak NIE WYSTĄPI na koncercie Dody „Artyści przeciwko nienawiści”

Edyta zamieściła na Instagramie oświadczenie, w którym nie poparła inicjatywy Dody.

W odpowiedzi na Wasze zapytania o mój udział w koncercie Doroty – Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. – napisała.

Wielu fanów nie kryje rozczarowania:

bardzo się zawiodłem na Pani 😥 Ten koncert to piękna inicjatywa na który zgłosiło się mnóstwo mnóstwo artystów… Cóż… Pani wybór. Szkoda.

jak mamy nauczyć się języka miłości jeśli zawsze będziemy doszukiwać się zlych intencji w drugim czlowieku, Edyto? Bez wzgledu na okolicznosci, czlowiek wyciaga do Ciebie reke…a Ty zamiast ją przyjac – oceniasz.. Wielka szkoda. Namawiamy ludzi to wzajemnej milosci, wybaczenia a w sobie mamy i tak poklady zlych emocji…

Hmmmm nienawiść do Dody jednak wygrała🤷♀️Szkoda🤪

Edyta… chyba trochę przesadzasz. W Twojej odpowiedzi ewidentnie oskarżasz Kogoś o brak przyzwoitości. Kręcisz wojny i tyle. Pozdrawiam.

Doda skomentowała decyzję Chylińskiej. Aga nie wystąpi na jej koncercie

Niestety, ciężko jest znaleźć komentarz, który obroniłby stanowisko Edyty Górniak…

Decyzję Edyty Górniak skomentował między innymi dziennikarz lifestylowy Bartosz Pańczyk:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wstyd mi za @edytagorniak . Osobę, która uważam za idolkę. Osobę, która ciagle powtarza, ze jest katoliczka i zyje w zgodzie w tym, co mowi Bog. Bardzo mi to imponowało. Tymczasem na zaproszenie do koncertu na który wpadła @dodaqueen pokazuje na Instagramie, ze jest przeciwienstwem tych pieknych slow, ktore czesto powtarza jak mantre. Jeśli taki ma byc jej ogrod, nie chce w nim juz dluzej byc. Nie chce juz dluzej otaczac sie ludzmi, ktorzy klamia i sa zaslepieni nienawiscia. Czuje sie jako fan oszukany. Edyto, czesto spiewasz “Dziwny jest ten swiat”. Przypomnij sobie slowa tej piosenki, bo chyba w Los Angeles o nich zapomnialas. Mam nadzieje, ze @justynasteczkowska okaze sie madrzejsza. Wiecie ze mi z nia nie po drodze. Ale jak Doda wyciagam do niej reke i wierze w jej madrosc.

Post udostępniony przez Bartosz Pańczyk (@bartoszpanczyk)