Julia Kuczyńska „Maffasshion” (28 l.) wzięła udział w akcji Ramię w ramie po równość organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. Popularna blogerka dołączyła tym samym do grona osób wspierających osoby homo- oraz biseksualne. Razem z nią udział w kampanii wzięli m.in. Dariusz Michalczewski, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz oraz Czesław Mozil.

Maff o swojej decyzji wypowiedziała się dla portalu Queer:

Wzięłam udział w akcji ponieważ uważam, że miłość jest dla każdego i każdy ma prawo sam decydować o tym, kogo kocha. Geje i lesbijki to tacy sami ludzie jak ja i jak wy. Mam wielu homoseksualnych przyjaciół i ogromnie przeszkadza mi brak tolerancji, jaki często ich spotyka.


Julia Kuczyńska deklaruje przy tym pełne poparcie dla związków jednopłciowych, ponieważ uważa, że każdy ma prawo decydować o sobie. Przekonuje przy tym, że wszyscy mają prawo do miłości, bez względu na orientacje, czy pochodzenie.

Argumentuje również swój pogląd w sprawie wprowadzenia związków partnerskich:

Każdy z nas ma prawo sam decydować u boku jakiej osoby chce się zestarzeć i z kim chce spędzić całe życie. Przede wszystkim chciałabym, żeby osoby będące w związkach jednopłciowych mogły po sobie dziedziczyć i, w przypadku jakiejś choroby, decydować za bliską osobę w szpitalu.


Zobacz więcej: Książę Harry obrońcą żołnierza geja

Inicjatywa ustawy o związkach partnerskich ma jednak nikłą szansę na wejście w życie podczas tej kadencji sejmu, ponieważ potrzebna jest ku temu zarówno wola rządzących oraz akceptacja społeczeństwa, które z kolei jest ugruntowane w tradycjonalizmie.

Mimo to, ważną kwestią jest uświadamianie społeczeństwa na tematy tak trudne, jakie poparła Kuczyńska.

Maffashion to najpopularniejsza blogerka modowa w Polsce, jej profil na
facebooku ma ponad 567 tysięcy fanów, a jej konto na Instagramie ponad 633 tysiące followersów.

Czy popieracie akcję, do której dołączyła Julia?