Gemma Arterton urodziła się z sześcioma palcami przy każdej z dłoni. Ponieważ szóste palce nie miały kości, zostały szybko usunięte – aktorka wyznała, że to dziedziczne (ojciec i dziadek również urodzili się z sześcioma palcami).

– Jestem z tego naprawdę dumna, choć niektórych ludzi to odrzuca – mówi.

Aktorka ma również małe zagłębienie, które w jej mniemaniu wygląda jak \”dodatkowy pępek\”.

Denzel Washington ma odstający mały palec u prawej dłoni – to efekt złego zrośnięcia się kości po złamaniu palca (wypadek przy grze w baseball miał miejsce, gdy aktor był jeszcze dzieckiem).

Karolina Kurkova nie ma pępka – to efekt źle przeprowadzonej operacji, której została poddana, gdy była jeszcze niemowlęciem.

Dan Aykroyd, Ashton Kutcher, Tricia Helfer i Rachel Steven mają zrośnięte dwa
palce u stóp. Co ciekawe, wszyscy dumnie pokazali je kiedyś w telewizji.

Mark Wahlberg, Lily Allen, Carrie Underwood i Tilda Swinton mają trzeci sutek. Lily często o nim mówi i pokazuje go w mediach. Tilda Swinton jest dumna z tego nietypowego znamienia i żartobliwie nazywa go \”znakiem czarownicy\”. Carrie Underwood z kolei usunęła go, bo – jak wyznała – stanowił dla niej coś bardzo wstydliwego.

Kate Ground, modelka i gwiazdka porno, ma tylko dwa palce u stóp. Sama nigdy o tym nie mówiła, ale są one rzekomo efektem wypadku, którego była ofiarą. Traktor zmiażdżył jej palce u stóp, gdy była dzieckiem.

Megan Fox cierpi na krótkopalczastość (brachydaktylię). W jej wypadku mowa o brachydaktylii typu D, w której zbyt krótkie są jedynie kciuki. Palce są brzydkie i za krótkie – do jednej z reklam Megan potrzebowała nawet dublerki do dłoni.

Daryl Hannah brakuje części lewego palca wskazującego (dokładnie długości paznokcia). Gdy miała trzy lata, palec zaklinował się w kole pasowym przy studni. Na ekranie nie ma z tym problemu – aktorka chowa go pod rękawiczkami, w ubraniach czy… trzymając broń.