Jak co piątek zapraszamy Was do cyklu Diety gwiazd. Dziś przyjrzymy się diecie Katarzyny Skrzyneckiej – Pod koniec lipca aktorka pochwaliła się fanom, że schudła 10 kilogramów w ciągu 5 tygodni. Napisała też, że to dopiero połowa drogi – gwiazda założyła, że zrzuci aż 20 kilogramów.

Fani zasypali Kasię Skrzynecką pytaniami o jej dietę i sposób, w jaki walczy o szczupłą sylwetkę. Aktorka odpowiedziała – zastrzegła jednocześnie, że nie jest dietetykiem i nie udziela żadnych porad na temat diety. Dzieli się tylko swoimi doświadczeniami. Skrzynecka podkreśliła, że każdy, kto zamierza przejść na dietę, powinien to robić pod okiem specjalisty – lekarza i dietetyka.

Na jakiej diecie jest Katarzyna Skrzynecka? To detoks wegański – na czym polega?

Skrzyneckiej w odchudzaniu pomaga mąż, który jest ekspertem – dietetykiem. Marcin Łopucki pomógł żonie opracować dietę i dopasować ją do potrzeb, wieku i wymagań Kasi.

Fot. iStock

5 tygodni 🥗 – 10kg 🥗😊 Fajnie 👍 Cieszę się ☀️ Trochę widać po ramionach… nogach… po smuklejszej paszczęce też 😉😉😉 To zaledwie połowa drogi 👍👍👍 i niełatwo … Detoks wegański bardzo skuteczny 👍👍👍 i wyprowadza z różnych kłopotów zdrowotnych 👍 Ale MIĘSOŻERCOM jak ja, która kocham chude mięso, ryby, owoce morza, jajko i mleko… baaardzo tęskno wytrzymać rzetelnie CAŁKOWICIE BEZ tych produktów 🥗💚 Jestem mięsożercą, Tyranozaurus Rex 😉 MUSZĘ POLOWAĆ 😉 Drapieżnik jeno na liściach to trudne wyzwanie 🦁 Powoli mentalnie i temperamentem zamieniam się w lamę (zwierzę lamę😉) a zawsze byłam babą piorun 😉 Ale daję radę 👍👍👍 Gdy wytrwam i osiągnę założony cel -20! Może osiągnę… 😊💚 wówczas powoli i stopniowo powrócą chude mięsa, ryby, jajko i chude mleko z obniżoną zawartością laktozy- pisała Kasia w swoim pierwszym poście na Instagramie, w którym poinformowała o diecie.

View this post on Instagram

😊😊😊☀️ 5 tygodni 🥗 – 10kg 🥗😊 Fajnie 👍 Cieszę się ☀️ Trochę widać po ramionach… nogach… po smuklejszej paszczęce też 😉😉😉 To zaledwie połowa drogi 👍👍👍 i niełatwo … Detoks wegański bardzo skuteczny 👍👍👍 i wyprowadza z różnych kłopotów zdrowotnych 👍 Ale MIĘSOŻERCOM jak ja, która kocham chude mięso, ryby, owoce morza, jajko i mleko… baaardzo tęskno wytrzymać rzetelnie CAŁKOWICIE BEZ tych produktów 🥗💚 Jestem mięsożercą, Tyranozaurus Rex 😉 MUSZĘ POLOWAĆ 😉 Drapieżnik jeno na liściach to trudne wyzwanie 🦁 Powoli mentalnie i temperamentem zamieniam się w lamę (zwierzę lamę😉) a zawsze byłam babą piorun 😉 Ale daję radę 👍👍👍 Gdy wytrwam i osiągnę założony cel -20! Może osiągnę… 😊💚 wówczas powoli i stopniowo powrócą chude mięsa, ryby, jajko i chude mleko z obniżoną zawartością laktozy 👍👍👍 @marcinlopucki #vege #detoxvege #vegedetox #dieta #zdrowystylżycia #niceday

A post shared by Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka) on

Potem aktorka poradziła, co trzeba robić, by schudnąć, a jednocześnie po kilku tygodniach nie wrócić do starej wagi (lub też nie zaliczyć efektu jojo):

Jednocześnie uspokajam Państwa, że NIE jestem i nie zamierzam być ani blogerem, ani doradcą dietetycznym, bo to nie mój zawód i nie mam na to ani czasu, ani zawodowych uprawnień, by komuś cokolwiek doradzać. Każdy musi wybierać sobie indywidualną dietę dostosowaną dla siebie , koniecznie pod opieką dietetyka !!! 👍 Zawodowo na ten temat, ma prawo Państwu skutecznie pomagać mój mąż @marcinlopucki – zawodowy dietetyk i trener 🏆👍 . Nie ja. 🍀 Warto konsekwentnie wytrwać, nie zniechęcając się zbyt szybko. Po przeprowadzeniu założonego planu, wystarczy nie rzucać się w toń obżarstwa, lecz zachować ogólne zasady zdrowej lekkiej diety, z rozsądkiem dołączając po czasie kolejne produkty: mięso, ryby, jajko, produkty mleczne z dietetycznego mleka. Nie wszystko naraz i jeśli kolejno produkty powracają, to w jak najlżejszej dietetycznie wersji: chude mięsa i ryby, produkty mleczne z obniżoną zawartością tłuszczu i laktozy(czyli cukrów). Wówczas efektu jojo nie będzie 👍- napisała Skrzynecka.

Katarzyna Skrzynecka schudła 10 kg, a jak wyglądała KIEDYŚ? Mamy STARE zdjęcia gwiazdy

A co je Kasia Skrzynecka na swoim wegańskim poście?

Kilkanaście lat temu, w połączeniu z regularnymi treningami 👍bardzo skuteczna, smaczna, optymalna dla mojego organizmu dieta białkowa, tzw „kopenhaska” okazała się dla mnie BARDZO skuteczna !!!👍 Z chudym mięsem, jajkiem i rybą 👍Szczerze mówiąc TĘ najbardziej lubię 👍👍👍
Tym razem, mając świadomość, jak zwalnia nasz metabolizm im głębiej po 40tce, zdecydowałam się na wersję znacznie bardziej restrykcyjną i radykalną, czyli 3-miesięczny detox vegan 🍀
Dobra zbalansowana dieta, bliska zasadom detoksu Dr Dąbrowskiej 👍💚 Zero pieczyw, zero jakichkolwiek produktów mącznych, zero cukru, zero mięsa, zero mleka, zero serów i nabiału, zero jajek, zero ryb i owoców morza. 💚💚💚 Czyli wszystkiego , co baaardzo lubię prócz słodyczy i pieczyw bez których żyję ZAWSZE – pisze Kasia.

Aktorka wykluczyła więc ze swojej diety wszystkie produkty mączne, cukier, mięso, mleko, nabiał, ryby i owoce morza.

Podstawą diety, którą stosuje Skrzynecka, są warzywa:

Świeże warzywa w każdej postaci, sałat, zup na wywarze ze świeżej włoszczyzny w wersji np +kapusta lub +papryka lub +brokuły,kalafior lub +ogórki kiszone = to dziesiątki smaków pysznych zup warzywnych 💚💚💚👍Jeśli ktoś woli – miksujemy je na zupę typu krem warzywny 🍀; rozmaite warzywa wstawiane w naczyniu żaroodpornym do piekarnika z ulubionymi przyprawami, np cukinia + pomidorki cherry, lub kapusta pekińska + grzyby+ chilli + czosnek, kapusta kiszona + grzyby leśne, pieczone lub świeże buraki, pieczone papryki faszerowane innymi warzywami, itp… Warzywa na parze… Prócz fasoli (kalorie) prócz batatów (cukier), niewiele marchwi (cukier) …. Spośród owoców wyłącznie grapefruit. Czasem wyjątkowo kilka świeżych truskawek , jagód lub malin. Czasem minimalna ilość suszonych śliwek – sprzyjają przemianie materii, niestety zawierają cukier… Można dodawać kiełki oraz pestki dyni, słonecznika, minimalną ilość zdrowych olejów: lniany, arachidowy lub z pestek dyni. Dodają super smaku sałatkom 👍 💚💚💚

fot. iStock

Swoją opowieść o diecie Kasia Skrzynecka kończy zachętą do skorzytania z porad profesjonalisty:

Powiada się, że „Kobiety nie tyją, tylko zwiększają swoją erotyczną powierzchnię użytkową” 😉😉😉👍🍀 Jeśli nie wytrwam drugie tyle – też nie będzie źle 😉 Ale spróbuję 👍 Nikt mi niczego nie kazał 🌞 SAMA się „wzięłam” 👍 Mąż chwali za determinację 😀💚Niczego więcej nie potrafię Wam doradzić w ramach motywacji 🍀 Po profesjonalne podejście do zagadnienia odsyłam do Profesjonalisty 🏆🥇 Mój mąż @marcinlopucki POTRAFI TO LEPIEJ 🏆
Pozdrawiam SERDECZNIE 🍀🍀🍀

View this post on Instagram

CZĘŚĆ 5 Powiada się, że "Kobiety nie tyją, tylko zwiększają swoją erotyczną powierzchnię użytkową" 😉😉😉👍🍀 Jeśli nie wytrwam drugie tyle – też nie będzie źle 😉 Ale spróbuję 👍 Nikt mi niczego nie kazał 🌞 SAMA się "wzięłam" 👍 Mąż chwali za determinację 😀💚Niczego więcej nie potrafię Wam doradzić w ramach motywacji 🍀 Po profesjonalne podejście do zagadnienia odsyłam do Profesjonalisty 🏆🥇 Mój mąż @marcinlopucki POTRAFI TO LEPIEJ 🏆 Pozdrawiam SERDECZNIE 🍀🍀🍀 #kobieta #dieta #detoxvege #zdrowystylżycia #actress #polishvocalist #dobryhumor #zdrowie #figura #fashion #sylwetka #silnawola #miłegodnia

A post shared by Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka) on

Na Instagramie aktorki można znaleźć zdjęcia potraw, którymi się ostatnio delektuje. Tak – delektuje – zdrowa dieta nie oznacza bowiem wyłącznie ograniczeń. Z bogactwa warzyw można korzystać pełnymi garściami. Jest ich tak wiele i są tak smaczne i różnorodne, że trudno się nimi znudzić.

Skrzynecka po osinięciu wymarzonej wagi chce powoli wracać do niewielkich porcji mięsa, nabiału czy ryb. Zapowiada jednak, że będzie to robić ostrożnie, bez „rzucania się” na produkty, które do tej pory były wykluczone.

Katarzyna Skrzynecka musiała UCIEKAĆ znad polskiego morza: Heniu KU**A nie syp piasku, Zosiu nie jęcz, bo Ci j**nę

Próbowaliście już kiedyś postów? A może właśnie jesteście na diecie? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami!

scena z: Katarzyna Skrzynecka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Katarzyna Skrzynecka, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA