Już 18 stycznia na kanale FOX rozpocznie się emisja drugiego sezonu American Crime Story. O serialu, który opowiada o zabójstwie jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów mody – Gianniego Versace było głośno na długo przed premierą.

Skąd kontrowersje i tak duże zainteresowanie mediów?

Po pierwsze temat. Podobnie jak pierwszy sezon ACS wyprodukowany przez Ryana Murphy’ego, a traktujący o głośnej sprawie O.J. Simpsona, tak i drugi sezon produkcji dotyka bardzo głośnej sprawy. Murphy oparł scenariusz serialu na książce Vulgar Favors Maureen Orth – pozycji nie zatwierdzonej przez rodzinę zamordowanego Versace. Tłumacząc swój wybór producent napisał:

Podobnie jak w oryginalnej serii American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, opartej na bestsellerze „The Run of His Life” Jeffreya Toobina, kontynuacja Zabójstwo Versace: American Crime Story oparta jest na bestsellerowej książce non-fiction „Vulgar Favors” autorstwa Maureen Orth, która zbadała zbrodnię dokonaną przez Andrew Cunanana. Opieramy się na skrupulatnej relacji Pani Orth.

Po drugie nieporozumienia na linii produkcja – dom mody Versace.

Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć pojawiły się nieporozumienia pomiędzy produkcją a domem mody Versace. Kostiumograf Lou Eyrich, która pracowała już z Murphym przy serialu Konflikt: Bette i Joan, musiała na własną rękę szukać ubrań Versace produkowanych w latach 90-tych, bo firma modowa nie zgodziła się na pomoc. Kostiumy do serialu były kupowane w butikach na całym świecie, a niektóre z nich uszyto zupełnie od nowa!

Dlaczego o American Crime Story 2 było bardzo głośno zanim trafił na ekrany?

Po trzecie rola Penelope Cruz, która w serialu wcieliła się w postać siostry Gianniego, Donatelli. Już kilka miesięcy temu aktorka mówiła w wywiadach, że po telefonie od Murphy’ego powiedziała, że jest zainteresowana rolą, ale przenigdy nie zaangażuje się w projekt, którego nie zaaprobuje Donatella:

Ryan powiedział mi, że produkcja powstanie z najwyższym uznaniem dla rodziny Versace, co było dla mnie bardzo ważne. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem produkcji postanowiłam zadzwonić do Donatelli. Rozmawiałyśmy ponad godzinę, podczas której opowiedziała mi wiele ciekawych rzeczy ze swojego życia, o których wcześniej nie wiedziałam.

Powiedziała mi, że jeżeli ktoś ma ją zagrać, to jest szczęśliwa, że jestem to właśnie ja. Gdyby nie te słowa, nie zrobiłabym tego! Włożyłam wiele miłości i respektu w tę rolę. Mam nadzieję, że ona to zauważy i nie będzie miała mi za złe – tłumaczyła ostatnio aktorka. Jednak nie miała się o co martwić. Cruz dostała bukiet kwiatów od Donatelli z liścikiem, na którym było napisane „powodzenia”.

Mimo kontrowersji producent zapewnia, że w jego serialu wszystkie postaci zostały potraktowane z szacunkiem i odpowiedzialnością:

Nigdy go nie spotkałem osobiście, ale wiem, że mamy wiele wspólnego. Znam też sporo osób, które z nim współpracowały i opowiadały mi o nim. Jego poświęcenie, pasja, droga, którą przebył w życiu, jak wielkim był wizjonerem. Za to wszystko jego oraz rodzinę Versace bardzo szanuję – mówił Murphy w jednym z wywiadów.

Kogo zobaczymy w serialu?

W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wciela się w Gianniego Versace, zobaczymy także Penelope Cruz

(Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta, a także Darrena Crissa (Glee), który wcielił się w Andrew Cunanana.

Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story odbędzie się w czwartek 18 stycznia o godz. 22:00 tylko na FOX!

WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE I WYGRAJ GADŻETY!

Dlaczego o American Crime Story 2 było bardzo głośno zanim trafił na ekrany?