Według Życia na Gorąco, Doda ma podobny styl do Britney Spears – makijaż, okulary, biżuterię.

Jakiś czas temu sama Doda wypowiedziała się, że lubi Britney i próbowała wczuć się w jej sytuację.

– Uwielbiam Britney Spears i nie wstydzę się tego! (…) Mogę sobie wyobrazić, że po rozstaniu z Justinem była megasamontna. Ja też, gdy po koncertach wracam do hotelu to odczuwam, ale ona milion razy. A poza tym, gdy oddajesz facetowi wszystko, łącznie ze swoją ekstrawagą, wizerunkiem seksbomby i rodzisz mu dzieci i po ciąży wyglądasz jak prosię, tylko po to, by on był zadowolony, bo tak naprawdę masz w dupie, jak się prezentujesz i to , że krytykuje cię cały świat, a on cię zostawia i jeszcze na tym zarabia, to ja się całkowicie z nią zgadzam i mocno trzymam za nią kciuki. Każdej lasce by odpierd*** mniej lub bardziej.

Inne podobieństwa to między innymi nagranie klipów ze swoimi ukochanymi w mniej więcej tym samym czasie (wiosną 2004), rozwód w toku, kupowanie drogich domów i samochodów.

Doda marzy też podobno o występach w stylu Britney, w czasie których miałaby wlecieć na scenę na niewidocznych linach. Przypadek czy nie, największy polski serwis o Britney zauważył także podobieństwa między teledyskami (zobacz).

Jeśli we wszystkim naśladuje Britney, to tylko patrzeć, aż zobaczymy naszą gwiazdę z ogoloną głową, pokłóconą z rodzicami i rzucająca się z pięściami na paparazzich – zastanawia się pismo.