Wszyscy, którzy marzyli o wynajęciu londyńskiego mieszkania Dominiki Kulczyk, będą rozczarowani. Milionerka i celebrytka właśnie znalazła najemcę, który za przywilej mieszkania w luksusowej rezydencji w centrum Londynu będzie płacił rekordową sumę.

Dominika Kulczyk przekazała 20 MILIONÓW na walkę z koronawirusem „Pani Dominiko serce rośnie”

Dominika Kulczyk – nieruchomości

Jedna z najbogatszych Polek – w 2020 roku zajęła 5. miejsce w rankingu Wprost – kupiła nieruchomość w Londynie w ubiegłym roku. Zakup domu kosztował ją 295,5 mln złotych, jednak analitycy zgodnie zaznaczali, że była to korzystna oferta, dzięki której Dominice udało się zaoszczędzić nieco grosza.

Jak donosi serwis Bloomberg, Kulczyk właśnie znalazła najemcę na luksusowe lokum w stolicy Anglii. Przy okazji pobiła rekord cenowy. Za tydzień mieszkania pod dachem Dominiki Kulczyk trzeba zapłacić ok. 50 tys. funtów tygodniowo, czyli 270,5 tys. złotych.

Dominika Kulczyk na przyjęciu Tomasza Ossolińskiego. Zastosowała PATENT na boba bez użycia NOŻYCZEK

Jak można się domyślać, na biednego nie trafiło. Do domu wkrótce wprowadzi się Adar Poonawalla, szef koncernu produkującego szczepionki. Będzie miał do dyspozycji główną rezydencję, ogród oraz domek dla gości. Posiadłość ma powierzchnię przekraczającą 2 tys. metrów kwadratowych. Brytyjska prasa natychmiast zauważyła, że odpowiada to 24 przeciętnym, angielskim domostwom.

Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk najbogatszymi Polakami

Wynajem domu Kulczyk to dla Poonawalla pewnego rodzaju obniżenie standardu. Wcześniej biznesmen planował zakup luksusowego hotelu i przekształcenie go w dom.

scena z: Dominika Kulczyk, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Dominika Kulczyk, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk, SK:, , fot. Niemiec/AKPA