Dominika Kulczyk jest córką zmarłego Jana Kulczyka i spadkobierczynią jego ogromnego majątku, wycenianego na 15 miliardów złotych. W tym roku znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu najbogatszych kobiet w Polsce i poraz kolejny udowodniła, że potrafi zarządzać majątkiem zmarłego ojca, a nawet go pomnażać. Teraz dokonała transakcji, o której rozpisują się zagraniczne media!

Jak wyglądał jacht Jana Kulczyka? Sprzedano go za 125 MILIONÓW EURO

Dominika Kulczyk sprzedała rodzinną posiadłość wartą prawie 700 milionów złotych

Dominika Kulczyk zdecydowała się sprzedać jedną z rodzinnych posiadłości. Wybór padł na znajdującą się w Londynie stuletnią rezydencję Aberconway House w pobliżu Hyde Parku. Kupcem okazał się miliarder Adar Poonawalla, który zbudował fortunę dzięki branży farmaceutycznej i w mediach jest nazywany „księciem szczepionek”. Za posiadłość Kulczyków zapłacił 138 mln funtów, czyli około 693 mln złotych.

Sprzedaż i zakup posiadłości odbił się szerokim echem w mediach i został zakwalifikowana jako największa transakcja w tym roku oraz druga w historii Londynu. O sprzedaży rezydencji poinformował Financial Times za pośrednictwem X (dawniej Twittera), publikując jednocześnie zdjęcia posiadłości.

Posiadłość Kulczyków w Londynie fot. Twitter