Donald Tusk wczoraj ogłosił, że wraca do polskiej polityki. Mimo że polityk przez ostatnie lata mieszkał w Brukseli, głośno było o jego rodzinie, a dokładnie o córce Katarzynie Tusk.

Kim jest żona Donalda Tuska?

Donald Tusk podczas kwarantanny w Brukseli rozmyśla o Kasi Tusk i wnuczce….

Media teraz wzięły pod lupę jego małżeństwo. Donald Tusk może pochwalić się długim stażem małżeńskim, bo ponad 40-letnim. Jednak nie zawsze było tak kolorowo. Dziennikarze przypomnieli o książce Małgorzaty Tusk „Między nami”, w której pisała o zdradzie.

Małgorzata i Donald byli blisko rozstania przez zdradę żony z innym mężczyzną: „Znalazłam. Zakochałam się, tak po prostu, nie wiadomo kiedy. Znowu ktoś zwracał na mnie uwagę” – pisała w swojej książce żona polityka. Kryzys nastąpił w latach 80. kiedy Tusk był bardziej zaangażowany w działalność opozycyjną niż w sprawy rodzinne. Wdała się wtedy w romans z kolegą Tuska – poetą i działaczem samorządowym.

Co za gnojek. Co on ze mną robi. Całe życie mi spieprzył – mówił wówczas o mężu Małgorzata.

Donald Tusk w porę się obudził i zaczął ratować małżeństwo: „Zrozumiałam, że jednak ci na mnie zależy” – powiedziała Małgorzata. Zaimponował jej tym, że zdobył dla syna sanki, o które w latach PRL-u było bardzo ciężko.

Donald Tusk sprezentował żonie prezent za 300 tys. złotych: „Wart tyle, co mieszkanie”

„Fakt” twierdzi, że tym mężczyzną był Wojciech Fułka – kiedy kandydował po latach na prezydenta Sopotu, Donald Tusk nie zagłosował na „przyjaciela”, a na Jacka Karnowskiego.

Kasia Tusk, Donald Tusk i Małgorzata Tusk

Kasia Tusk, Donald Tusk Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Kasia Tusk z rodzicami w lokalu wyborczym

Katarzyna, Donald i Małgorzata Tuskowie/fot. FORUM