Zespół Tulia, który w tym roku reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji, odpadł w półfinale konkursu. Występ Tulii skomentował Donatan, który w 2014 roku pojechał na Eurowizję z Cleo – gwiazda wywalczyła wtedy 14. miejsce w finale.

Tylko u nas: Donatan zdradza, jaką muzykę lubi Robert Lewandowski

Donatan o występie Tulii w Eurowizji: co poszło nie tak?

Na Instagramie Donatana pojawił się wpis, który jest komentarzem do artykułu na Plejadzie. Dziewczyny z Tulii miały powiedzieć, że w przeciwieństwie do występu Cleo, który był satyrą, one zaśpiewały na poważnie.

Oto, co na ten temat napisał Donatan:

Bardzo lubię klimat i głos zespołu Tulia dlatego mam na przyszłość 5 rad od „wujka” Dona 🙂 1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów…nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego okołom muzycznego konkursu 🙂 2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji – ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali – przypomina producent.

Dziewczyny z zespołu TULIA zwyciężą Eurowizję 2019? Wszystko o żeńskim zespole folkowym

Potem Donatan dodaje:

3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna – korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie…my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań.

4) Nie starajcie się dystansować i nazywać „satyrą” kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach – około 400 tyś to fani zagraniczni którzy mogą głosować! 🙂 Nie palcie takich mostów! 🙂 PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz…nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji 🙂 5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! 🙂 Pozdrawiam i życzę pomyślności! 🙂 – kończy swój wpis producent.

Cleo o swoim partnerze i planach na 2019 rok

Zespół Tulia odpowiedział na wpis Donatana w komentarzu:

Przykro nam, że na poważnie został odebrany nagłówek portalu plotkarskiego. My natychmiast starałyśmy się wyjaśnić sytuację, niestety na to nikt nie zwrócił uwagi. Wymieniałyśmy występ Cleo wielokrotnie jako jeden z naszych ulubionych, nie było w naszych słowach niczego pejoratywnego i nie mamy wpływu na to jak zostały przekazane. Dziękujemy za słowa wsparcia 🙌🏼

Edyta Górniak uderzyła W TWARZ Donatana, bo zjechał ręką na jej pupę (VIDEO)

Donatan i Cleo na Eurowizji

Cleo wystąpiła w konkursie Eurowizji w 2014 roku. Razem z DOnatanem, który był producentem i pomysłodawcą show, zajęli 14. miejsce zdobywając 62 punkty.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Bardzo lubię klimat i głos zespołu Tulia dlatego mam na przyszłość 5 rad od "wujka" Dona :) 1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów...nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego okołom muzycznego konkursu :) 2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji - ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali. 3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna - korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie...my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań. 4) Nie starajcie się dystansować i nazywać "satyrą" kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach - około 400 tyś to fani zagraniczni którzy mogą głosować! :) Nie palcie takich mostów! :) PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz...nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji :) 5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! :) Pozdrawiam i życzę pomyślności! :)

Post udostępniony przez Don Donatan (@don.donatan)

scena z: Donatan i Cleo, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Donatan i Cleo, Aleksandra Ciupa, Donatan, Cleo, Paula Tumala, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Donatan i Cleo, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Donatan i Cleo, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Donatan, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Tulia, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Tulia, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Tulia, SK: Koncert zespołu Tulia i otwarcie multimedialnej instalacji Kultury Na Widoku, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Tulia Biczak, SK: Koncert zespołu Tulia i otwarcie multimedialnej instalacji Kultury Na Widoku, , fot. Kurnikowski/AKPA