Ta wiadomość może szokować – doroczny pokaz Victoria’s Secret w tym roku nie odbędzie się. Marka oficjalnie poinformowała o odwołaniu wielkiego pokazu.

Aniołek Victoria’s Secret, Devon Windsor, wyszła za mąż- wyglądała BOSKO w sukni z koronki

Każdego roku w listopadzie świat mody i media żyły pokazem, podczas którego swe wdzięki przywdziane w piękną bieliznę prezentowały najbardziej gorące top modelki świata.

Kendall Jenner, Gigi i Bella Hadid to tylko niektóre nazwiska – magnesy przyciągające fanów pokazów VS. W 2018 roku pokaz zyskała specjalny charakter – był ostatnim, w którym wystąpiła Adriana Lima.

Valentina Sampaio będzie pierwszą transpłciową modelką Victoria’s Secret

Tymczasem w 2019 roku będziemy mogli jedynie wrócić do ubiegłorocznych zdjęć – marka odwołała pokaz.

Dlaczego Victoria’s Secret odwołała pokaz bielizny w 2019 roku?

O tym, że pokaz może się nie odbyć tej jesieni, plotkowano od pewnego czasu. Nawet modelkom zdarzało się mówić, że pokaz stoi pod znakiem zapytania. Jednak oficjalna wiadomość o odwołaniu imprezy pojawiła się dopiero dziś.

Adriana Lima rozpłakała się na wybiegu w czasie Victoria’s Secret Fashion Show

Dlaczego pokaz się nie odbędzie? Osoby odpowiedzialne za wizerunek i marketing marki tłumaczą, że Victoria’s Secret musi przedefiniować formułę imprezy. W zmieniającym się świecie nawet VS musi przemyśleć swoją strategię.

Victoria’s Secret Fashion Show 2018

Pokazy VS miały od kilku lat sporo przeciwników. Pojawiało się coraz więcej komentarzy sugerujących, że marka promuje niezdrowe trendy kobiecości. W odpowiedzi na te zarzuty marka zaczęła ewoluować – w jej kampaniach pojawiły się pierwsze modelki „plus size”, a firma zapewnia, że jest otwarta na zmiany.

Oczywiście nie powinno w tym wszystkim chodzić o to, by zamienić szczupłe kobiety tymi bardziej puszystymi i zamknąć temat. Świat kobiet jest zróżnicowany zdecydowanie bardziej niż tylko w wymiarze szczupła – grubsza. I firmy tworzące rzeczy dla kobiet powinny o tym pamiętać.

Kendall Jenner na pokazie Victoria’s Secret w 2018 roku, fot. REUTERS/Mike Segar

Pokaz Victoria’s Secret 2018. REUTERS/Mike Segar

Pokaz VS w 2018r, fot.  REUTERS/Mike Segar