W środę Dua Lipa wystąpiła w Szanghaju w ramach swojej pierwszej trasy koncertowej w Chinach. Podczas koncertu miało miejsce bardzo nieprzyjemne zajście – ochroniarze siłą wyprowadzili grupę fanek i fanów za machanie tęczowymi flagami.

Dua Lipa bez majtek w rozciętej sukience! Zaliczyła wpadkę?

Sieć zalały filmiki przedstawiające ochroniarzy brutalnie wyłapujących fanów i fanki z widowni i wyprowadzających ich na zewnątrz, gdzie ochrona posłużyła się przemocą wobec wyprowadzonych osób.

Dua Lipa namiętnie CAŁUJE się z chłopakiem. To prawdziwe CIACHO (ZDJĘCIA)

Piosenkarka nie pozostała obojętna na zaistniałą sytuację. Rozpłakała się na scenie i ze łzami w oczach zwróciła się do pozostałych obecnych ze słowami:

Chcę stworzyć naprawdę bezpieczne środowisko, żebyśmy wszyscy dobrze się bawili. Chcę, żebyśmy wszyscy tańczyli. Chcę, żebyśmy śpiewali i żebyśmy po prostu naprawdę miło spędzili czas.

Mimo, że w Chinach homoseksualizm nie jest nielegalny, to władze zakazują pokazywania publicznie treści związanych z LGBTQ.

DUA LIPA ZNOWU EKSPERYMENTUJE Z KOLOREM WŁOSÓW! TO NAJCIEKAWSZA PERUKA SEZONU?

Po koncercie Dua Lipa dodała oświadczenie na swoich kanałach w social mediach:

Wczoraj wieczorem wystąpiłam dla moich fanów i fanek. Obiecany koncert. Stałam przy nich, śpiewałam z nimi i tańczyłam z nimi. Będę się wstawiać za wami wszystkimi, waszą miłością i przekonaniami. Jestem dumna i wdzięczna, że czuliście się wystarczająco bezpiecznie, żeby pokazać swoją dumę na moim show. To, co zrobiliście, wymaga wielkiej odwagi. Zawsze chcę, żeby moja muzyka niosła siłę, nadzieję i jedność. Byłam przerażona tym, co się stało i wysyłam moją miłość wszystkim fanom i fankom w to zamieszanym. Bardzo bym chciała wrócić, kiedy czas będzie odpowiedni i mam nadzieję, że zobaczę pomieszczenie pełne tęczy. Kocham was.