Dziś wieczorem 4. odcinek MasterChef. Finaliści, których wyłoniło jury, staną przed kolejnym zadaniem. To czy im się powiedzie, będzie miało wpływ na ich dalsze losy.

Zanim dowiemy się kto odpadnie, przyjrzyjmy się bliżej wszystkim finalistom.

AKTUALIZACJA

Z programu odpadli dziś Michał Kwaśnik i Monika Goździalska.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Ola Niparko

Ola ma 19 lat i urodziła się w Zielonej Górze, mieszka w Przylepie (woj. lubuskie). Właśnie zdała maturę. Ma brata bliźniaka, który jest jej najważniejszym krytykiem kulinarnym. Na castingu powiedziała jury, że ich ocena „jest prawie tak samo ważna, jak ocena jej brata”. Gotować nauczyła się od mamy i babci. Interesuje się ogrodnictwem. W przyszłości chce prowadzić restaurację wielopokoleniową z ogrodem ziołowym i warzywnym. Jurorów ujęła ogromną wiedzą kulinarną połączoną z niespotykaną pokorą. To, co potrafi robić najlepiej, to kurczak faszerowany, a jako deser – szarlotka z zielonych jabłek z lodami.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Agnieszka Sulikowska

Agnieszka ma 30 lat i urodziła się w Rzeszowie. Obecnie mieszka z mężem Włochem we Włoszech,
w Tavulli. Z wykształcenia jest nauczycielem fizyki, pracowała za granicą jako kelnerka, a teraz razem z mężem prowadzą gospodarstwo, w którym uprawiają oliwki i produkują oliwę. W gotowaniu zakochała się tak naprawdę dopiero we Włoszech. Poza włoską kuchnią uwielbia sporty wodne
i chodzenie na grzyby, a jej nową pasją jest rolnictwo ekologiczne. Podczas castingów ujęła jurorów przede wszystkim świetną znajomością kuchni włoskiej. Michel Moran chciałby mieć w karcie jej popisowe danie – krem z bobu i melisy z grillowanym ananasem oraz serem gorgonzola, które przygotowała dla jury.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Basia Ritz

Basia ma 45 lat, urodziła się w Gdańsku i pod koniec lat 80. wyemigrowała wraz z rodziną do Kolonii w Niemczech, gdzie mieszka do dzisiaj. Skończyła dwuletnią szkołę dla sekretarek i obecnie pracuje
w kancelarii adwokackiej swojego męża – Niemca. Gotowanie jest dla niej niczym oddychanie. Chce zamienić swoją namiętność w zawód i zostać prywatnym kucharzem do wynajęcia. Najbardziej chciałaby wrócić na stałe do Polski, do Gdańska, i otworzyć własną restaurację. Jej popisowym daniem jest tatar z łososia w awokado podany na carpaccio z cukinii. W czasie wolnym biega w maratonach.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Błażej Koperski

Błażej ma 28 lat i mieszka w Mszczonowie (woj. mazowieckie). Ukończył studia psychologiczne, co pomaga mu w życiu zawodowym, bo na co dzień pracuje w rodzinnej firmie zajmującej się… organizacją pogrzebów. Dla radosnego i pełnego energii Błażeja nie jest to jednak praca marzeń. Jego pasją jest bowiem gotowanie, a odkąd wyprowadził się z domu rodzinnego, doskonali umiejętności kulinarne. Jego danie popisowe to stek z polędwicy wołowej. Marzy o porzuceniu rodzinnego biznesu pogrzebowego i założeniu własnej restauracji, gdzie gotowałby dla radosnych i szczęśliwych ludzi.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Idir Makoudi

Idir ma 34 lata, urodził się w Rzeszowie, choć większość życia spędził w Algierii. Jego ojciec jest Algierczykiem i pochodzi z rodziny berberyjskiej. Idir, mając kilkanaście lat, powrócił z rodziną do Europy. Obecnie mieszka w Zabierzowie pod Krakowem. Ma żonę i trójkę dzieci: Sonia – 10 lat, Jan – 2 lata i Adam – 3 miesiące. Pracuje w korporacji jako manager IT. W gotowaniu eksperymentuje, łącząc smaki polskie z berberyjskimi, czym zdecydowanie ujął jurorów podczas castingów. Kuskus
w jego wykonaniu to prawdziwe kulinarne arcydzieło.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Janek Paszkowski

Janek ma 20 lat, urodził się i mieszka w Warszawie. Jest po szkole muzycznej w klasie klarnetu, a teraz zgłębia tajniki gry na gitarze basowej. Gra w dwóch zespołach: Szymanowski Big Band (akompaniowali m.in. Dorocie Miśkiewicz, Annie Marii Jopek, wydali płytę, a druga pojawi się we wrześniu) i Misericordia Gospel Group. Występował w musicalu „Piotruś Pan”, a w kilku filmach animowanych użyczył postaciom swojego głosu. Zaczął gotować już w wieku 6 lat. Zdjęcie jego tarty wygrało w konkursie Jamiego Olivera. Właśnie ta tarta jest jego popisowym daniem. Marzy o własnej restauracji oraz prowadzeniu programu kulinarnego, w połączeniu z tworzeniem muzyki.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Kinga Paruzel

Kinga ma 31 lat i mieszka w Zbrosławicach (woj. śląskie), ale pochodzi z Tarnowskich Gór. Od pięciu lat jest mężatką, pracuje w rodzinnej, pokoleniowej firmie fotograficznej (istnieje od 1929 r.), w której obsługuje urządzenie druku wielkoformatowego – plotter. Z wykształcenia jest magistrem turystyki. Prowadzi też własny blog kulinarny alebabka.blogspot.pl. Poza szaleństwami w kuchni i słodkimi wypiekami pasjonują ją konie. Chce wybudować własną restaurację ze stajnią.
Jej popisowym daniem jest beza oraz sernik szafranowy.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Maciej Koźlakowski

Maciej ma 34 lata i swoje miejsce odnalazł w rodzinnym Nowym Targu. Od dziesięciu lat pracuje jako DJ w lokalnym klubie. Ma żonę i trzyletnią córkę. Z wykształcenia jest mechanikiem po szkole zawodowej, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Twierdzi, że gotuje od zawsze, a uczył się metodą prób i błędów. Jego specjalnością są dania kuchni śródziemnomorskiej, szczególnie włoskiej, którą miał okazję bliżej poznać, mieszkając kiedyś we Włoszech. Do swoich dań popisowych zalicza spaghetti z owocami morza oraz żeberka w sosie z miodu. W przyszłości chciałby założyć małe bistro, gdzie prowadziłby kuchnię i mógłby grać dla gości.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Magda Mierzwińska

Magda ma 33 lata, pochodzi z Warszawy i tutaj mieszka. Mężatka. Na co dzień zajmuje się domem
i ogrodem. Studiowała prawo. Jednak na drugim roku studiów miała wypadek, w wyniku którego straciła pamięć. Musiała nauczyć się historii swojego życia i odnaleźć siebie na nowo, bo pamięci o wydarzeniach sprzed wypadku nie odzyskała do dziś. Gotowanie okazało się jej przeznaczeniem oraz sposobem na szczęście. Prowadzi bloga kulinarnego kuchniaszczescia.pl. Do jej dań pokazowych należy wolno pieczony kurczak oraz różnego rodzaju ptysie. Na castingu ujęła jurorów oryginalną, specjalnie sprowadzoną z hodowli rybą barramundi oraz tym, jak pięknie potrafi mówić o jedzeniu. Jej największym marzeniem jest założenie własnego gospodarstwa agroturystycznego z restauracją, ogródkiem, sadem i zwierzętami. Poza kuchnią interesuje się również ogrodnictwem.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Michał Kwaśnik

Michał ma 27 lat, urodził się i mieszka w Gdańsku. Pracuje jako manager w firmie rodziców, która zajmuje się wyposażaniem galerii handlowych w meble. Przez 18 lat trenował judo (5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży), ale kontuzja kolana wykluczyła go z kadry narodowej. Zaczął gotować, gdy miał 16 lat. Najbardziej chciałby robić to profesjonalnie, idąc po wszystkich szczeblach kariery, aż do założenia własnej restauracji. Jego danie popisowe to piersi z kaczki marynowane
w miodzie.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Michał Muskała

Michał ma 29 lat i urodził się w Lublinie, a obecnie mieszka w Warszawie. Skończył studia ekonomiczne i socjologiczne. Najbardziej lubi kuchnię włoską i w niej się specjalizuje. Przez rok mieszkał w Holandii, gdzie studiował w ramach wymiany międzyuczelnianej Erasmus. Gotowanie go relaksuje i uprzyjemnia życie. Prowadzi bloga greedymich.blogspot.com. Kulinarny cel ambitnego Michała – mieć za 5 lat własną sieć gastronomiczną.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Mikołaj Rey

Mikołaj ma 30 lat i urodził się we Francji w Chambray-lès-Tours, ale teraz mieszka w Krakowie. Ma żonę i dwóch synów. Przyjechał do Polski w 1999 roku odkrywać kraj swoich przodków i uczyć się języka polskiego. Zarządza swoim zamkiem w Montresor (www.chateaudemontresor.fr). Zaczął gotować, gdy mieszkał w internacie. Trenuje MMA oraz uwielbia sztuki walki. Najbardziej chciałby odnowić rodzinny majątek i otworzyć tam małą restaurację. Jurorów ujęło jego profesjonalne spojrzenie i doświadczenie w kuchni francuskiej. Jego ulubione dania to polędwica wołowa w sosie roquefort lub mule w sosie szafranowym.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Miłosz Wyrwicz

Miłosz ma 36 lat, urodził się w Krakowie, ale na co dzień mieszka w Brazylii. Ma 4-letniego syna Tomka. Z zawodu jest administratorem nieruchomości, ale prowadzi firmę turystyczną. Chciałby założyć szkołę kulinarną. Nie ma jednego dania popisowego, ale jako najlepsze w swoim repertuarze wymienia m.in. filet z kaczki w sosie wiśniowym, ryby z grilla, pasztet z foie gras. Do programu dostał się w nietypowy sposób. Jurorzy odesłali go do domu z przesłuchania, po czym Magda Gessler przekonała Michela i Anię, żeby jednak zmienili decyzję. Okazało się, że miała rację, bo następne castingi Miłosz przeszedł bez problemu.

Dziś odpadnie pierwszy finalista MasterChef (FOTO)
Monika Goździalska
Monika ma 32 lata i mieszka w Brześciu Kujawskim (niedaleko Włocławka). Na co dzień wychowuje dwójkę dzieci: Natalię – 12 lat i Tristana – 6 lat. Monika to dzisiaj szczęśliwa, spełniona żona oraz matka, która docenia urok sielskiego życia i razem z rodziną mieszka w stadninie koni. Ale kiedyś pociągał ją wielki świat modelingu. Jej wdzięk i urodę doceniono za oceanem w Orlando na Florydzie. W wyborach Mrs. World 2011 zdobyła tytuł pierwszej wicemiss. Zaczęła gotować, jak miała 12 lat,
ale zabrała się za to na poważnie dopiero, gdy założyła rodzinę. Najchętniej gotuje ze starych przepisów babci i cioci. Jej kulinarnym marzeniem jest prowadzenie małej restauracji w Chorwacji. Podczas castingów płakała ze wzruszenia, gdy spotkała na żywo swoją kulinarną idolkę Magdę Gessler. Specjalizuje się w daniach kuchni włoskiej, a jej krem z pomidorów z pewnością zadowoliłby niejednego Italiano Vero.