Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w brytyjskiej rodzinie królewskiej – urząd sprawuje od 1952 roku (67 lat). Asystenci i doradcy bardzo dbają o bezpieczeństwo i zdrowie królowej. Podczas podróży Elżbieta II jest przygotowana na wszystko.

Królowa Elżbieta II, książę Filip i książę Karol podróżują z własnymi woreczkami krwi. Może się wydawać, że brytyjska rodzina królewska choruje na hipochondrie…

Królowa Elżbieta powiedziała NIESMACZNY żart na temat księcia Harry’ego i jego syna

Królewski redaktor, Adam Helliker zdradził Fabulous Digital, że Elżbieta II zawsze podróżuje z zapasami krwi, które są przy lekarzu obecnie dyżurującym i towarzyszy w obowiązkach i wycieczkach królewskich.

Zasady bezpieczeństwa wymagają tego, gdyby królowa była w kraju, w którym nie można zagwarantować szybkiego dostępu do niezawodnego dopływu krwi, jak na przykład  w odległych częściach Afryki – wtedy królowa i jej małżonek będą mogli otrzymać transfuzje krwi, jeśli byłyby wymagane w nagłych wypadkach

– tłumaczy Adam Helliker.

Zaznacza, że zaopatrzenie jest regularnie uzupełniane z własnej krwi królowe, aby też uniknąć infekcji z obcej krwi – taka krew jest uzupełniania miesiąc przed wyjazdem służbowym za granicę.

Takie uzupełnianie krwi przebiega jak normalne oddawanie krwi u każdego człowieka. Natomiast różnica polega na tym, że transfuzja krwi przebiega wokół jednego pacjenta, a Elżbieta II nie będzie musiała dostać krwi od zwykłego pacjenta.

– wyjaśnił królewski redaktor.

Kate Middleton i Elżbieta II cierpią na to samo nieuleczalne schorzenie

Poza krwią królowa podróżuje też z co najmniej trzema osobistymi lekarzami, którzy będą badać pobliskie szpitale.

Najważniejszą królewską zasadą jest to, że dwóch spadkobierców tronu nie może razem podróżować samolotem, aby chronić ciągłość rodziny królewskiej na wypadek katastrofy lotniczej. Natomiast książę William już kilka razy znałam ten protokół, podróżując z trójką swoich dzieci.

REUTERS

MEGA