Eminem zadziwił wszystkich tym wyznaniem. Znany raper, który w swoich tekstach wypowiadał się niepochlebnie na temat gejów, oświadczył, że jest gejem.


Zrobił to tak przekonująco, że wiele osób uwierzyło w prawdziwość tego wywiadu.

A rzeczywistość jest nieco inna.

Raper absolutnie nie twierdzi, że jest homoseksualny. Scena pochodzi o kontrowersyjnego filmu Wywiad ze Słońcem Narodu (The Interview), w którym Eminem gra samego siebie. Z tym, że oświadczenie mija się z prawdą.

Dlaczego tak dużo osób gotowych było przyjąć za pewnik to, co usłyszeli? Ponieważ film ten obejrzała zaledwie garstka ludzi – w uwagi na swoją tematykę kina nie decydują się na seanse.

Czytaj więcej: WIELCY, ZNANI I… ARESZTOWANI. Za co?

Co w nim takiego kontrowersyjnego?

Wywiad… opowiada o fikcyjnym zamachu na przywódcę Korei Północnej.

Nie dziwi więc fakt, że przeciwko filmowi ostro protestowały władze tego kraju. Premiera, planowana wcześniej na Boże Narodzenie, została odwołana, ponieważ pojawiły się groźby ataków terrorystycznych na kina, które zdecydują się na emisję filmu.

Wytwórnia Sony Pictures zareagowała odpowiednio: oświadczyła, że fWywiad ze Słońcem Narodu od 24 grudnia obejrzeć można w sieci, na portalach Google Play i Youtube Movies, a także na specjalnie utworzonej stronie internetowej (koszt wypożyczenie filmu na 48 godzin to 5,99$).

Eminem przyznaje: Jestem gejem!