Eva Mendes (43 l.) jest dziś zabieganą mamą dwójki dzieci. Ze swym partnerem, Ryanem Goslingiem, gwiazda wychowuje dwie córki – dwuletnią Esmeraldę Amadę oraz 11-miesięczną Amadę Lee.

Zobacz: Eva Mendes i Ryan Gosling rozstali się?

W rozmowie z magazynem Shape gwiazda zdradziła, jak wygląda jej dieta. Okazuje się, że Eva ma swoje nawyki żywieniowe, których nie lubi zmieniać.

Śniadania muszą być białkowe – aktorka czerpie z nich wtedy energię na dłuższy czas niż po zjedzeniu węglowodanów. Mendes lub jajka – na śniadanie najczęściej je jajecznicę z tostem.

Kiedy ulegnie pokusie zjedzenia muffinki z kawą, ma wyrzuty sumienia, poza tym szybko traci energię. Zdecydowanie woli więc zdrowe śniadania z jajkami w roli głównej.

Gwiazda mówi także, że to samo je na lunch i na późny obiad.

Kiedy dorastałam, jadłam ryż i fasolę, teraz również lubię zboża i ziarna w każdym posiłku. Na lunch najczęściej jem łososia, ryż albo komosę ryżową, staram się też zjeść jakąś sałatkę. To samo jem na późny obiad. Mogę wciąż jeść te same rzeczy – przyznaje Eva i dodaje, że jedzenie traktuje po prostu jako paliwo dla organizmu.

Czytaj: Oscary 2017: Nie uwierzysz, kogo wziął ze sobą Ryan Gosling!

Mendes zdradza też, że ma słabość do słodyczy. Stara się nie jeść ich bez umiaru, dozuje tę przyjemność. Podkreśla, że odmawianie sobie słodyczy po posiłkach to dla niej spore wyrzeczenie.

Dodatkowe kalorie spala potem w czasie treningu.