To właśnie wówczas większość pań, nawet te, które wcześniej unikały takich rozwiązań, decydują się na koloryzację. Farba do włosów blond może nam pozwolić w zamaskowaniu siwizny, oczywiście pod warunkiem, że będziemy się trzymać kilku prostych zasad w trakcie farbowania.

Czy farba do włosów blond ukryje siwiznę?

Od tego, jaki odcień farby wybierzemy, może w dużej mierze zależeć, czy uda nam się skutecznie zamaskować siwe włosy. Najbardziej problematyczne są barwy rude i czerwone, ponieważ w kontakcie z siwizną mogą okazać się dużo intensywniejsze i wpadać w bardzo jaskrawe tony. Wszelkie brązy dobrze kryją siwiznę, jednak musimy liczyć się z tym, że odrosty dość szybko staną się widoczne ze względu na spory kontrast.

Farba do włosów blond to w dużej mierze najłatwiejszy sposób na pokrycie siwych włosów. Szczególnie polecane są te jaśniejsze odcienie, ponieważ nawet po upływie kilku tygodni od koloryzacji odrosty nie będą łatwo zauważalne, co pozwoli nam na dłużej cieszyć się ładną fryzurą. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki produkt do farbowania wybierzemy. Nie są polecane szamponetki czy półtrwałe kremy koloryzujące, ponieważ efekt będzie krótkotrwały. Dodatkowo warto korzystać z farb od uznanych producentów, co gwarantuje ich skuteczność.

Jaki odcień farby wybrać?

Oczywiście w parze z siwizną najlepiej wypadają jasne blondy na popielatej bazie lub opalizujące. Z łatwością pokryjemy nimi siwiznę, a odrosty nie będą rzucały się w oczy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda z nas będzie się dobrze czuła w tak jasnych włosach, wobec czego można się również zastanowić nad blondami znajdującymi się po ciemniejszej stronie palety kolorystycznej. Jeśli włosy są jednolicie siwe, ich zafarbowanie jest najprostsze. W przypadku, kiedy pojedyncze kosmyki są pokryte siwizną, koloryzacja wymaga jeszcze większej uwagi.

O czym pamiętać, farbując siwe włosy?

Przed przystąpieniem do farbowania warto pamiętać o tym, żeby nie myć włosów. W przeciwnym razie pozbawimy je ochronnej warstwy sebum, która zapobiega głębszemu przeniknięciu farby w strukturę włosa. Należy też wcześniej zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu i wykonać test uczuleniowy – najlepiej nałożyć odrobinę farby na zgięcie łokcia bądź na skórę tuż za uchem i odczekać co najmniej kilka godzin. Jeśli nie wystąpi żadna niepożądana reakcja, można spokojnie przystąpić do koloryzacji.

Przeczytanie instrukcji farby jest istotne, żeby móc skrupulatnie przestrzegać czasu, jaki należy odczekać przed zmyciem produktu z włosów. Nie warto usuwać go wcześniej, ponieważ w ten sposób nie uzyskamy stuprocentowej pewności, że kolor dobrze wniknął w kosmyki. Z kolei przekroczenie wskazanego czasu może skutkować poważniejszymi uszkodzeniami włosów, które i tak będą nadwyrężone po koloryzacji.

Jeśli posiadamy odrosty, krem koloryzujący należy nałożyć na nie w pierwszej kolejności. Pozwoli to na uzyskanie jednolitego koloru. Najlepiej jest podzielić włosy na partie, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszystkie zostały równomiernie pokryte farbą. Warto przy tym posmarować skórę na skroniach bądź wokół uszu kremem nawilżającym lub po prostu wazeliną – jeśli pobrudzimy się farbą, dużo łatwiej będzie nam ją zmyć.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Nawet najlepsza farba do włosów blond może sprawić, że nasza fryzura – choć z nowym, lśniącym odcieniem – będzie wymagała szczególnej troski, by osiągnąć pożądaną kondycję. Dlatego też po farbowaniu należy zwracać szczególną uwagę na pielęgnację. Pod ręką powinniśmy posiadać łagodne, oczyszczające szampony, a do tego odżywki i maski, które nasycą kosmyki cennymi składnikami odżywczymi. To pozwoli na zregenerowanie włosów po farbowaniu, a jednocześnie pomoże nam w utrzymaniu świeżego, pełnego blasku koloru na dłużej. Dobrze jest także chronić włosy przed słońcem, ponieważ kolor może blaknąć pod wpływem promieniowania UV.