W Berlinie odbywa się Festiwal Filmowy, na którym już po raz trzeci swój film miała szansę zaprezentować Małgorzata Szumowska.

W tym roku reżyserka pokazała film zatytułowany W imię…. Obraz przedstawia historię księdza prowadzącego na mazurskiej wsi ognisko dla trudnej młodzieży. Główny bohater zostaje ukazany jako osoba, która robi wiele dobrego dla młodych, zagubionych chłopaków. Jednocześnie duchowny to człowiek skrywający tajemnicę i tłumiący swą seksualność. W pewnym momencie między nim a jednym z chłopaków pojawi się więź.

Krzysztof Kwiatkowski z Wprost pisze, że Szumowska nie idzie w kierunku ferowania wyroków.

Szumowska przestrzega przed łatwym wydawaniem wyroków. W jednej z najlepszych scen wiejską, pustą drogą sunie procesja. Pod biało-złotymi sztandarami z Matką Boską idzie kilkadziesiąt osób. Kamera przesuwa się po ich twarzach. Każdy jest tu przegrany, dźwiga ciężar swoich grzechów, głęboko skrywanych tajemnic. Ciężar zawiści i nietolerancji. Potwornie gorzka wizja polskiego katolicyzmu – pisze Kwiatkowski (całą recenzję przeczytacie tutaj).

Film Szumowskiej spotkał się ze świetnym przyjęciem. O Szumowskiej w Berlinie mówi się dużo i dobrze.

Gratulujemy reżyserce i całej ekipie zaangażowanej w powstanie filmu. Zobaczcie kilka fotek z pokazu.

Film Szumowskiej świetnie przyjęty w Berlinie (FOTO)

Film Szumowskiej świetnie przyjęty w Berlinie (FOTO)

Film Szumowskiej świetnie przyjęty w Berlinie (FOTO)

Film Szumowskiej świetnie przyjęty w Berlinie (FOTO)
Agnieszka Kurzydło, Michał Englert, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Małgośka Szumowska, Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat

Fot. © PR Photos