Gisele Bundchen i jej słynny cytat o karmieniu piersią
Pewien czas temu media wyśmiewały się z pomysłu, którego autorką miała być Gisele Bunchen. Chodziło o to, by kobiety miały prawny obowiązek karmienia piersią.
Teraz już wiadomo, gdzie jest źródło całego zamieszania.
W rozmowie z miesięcznikiem Harper’s Bazaar modelka powiedziała:
– Myślę, że karmienie piersią naprawdę pomogło [mojej figurze]. Niektórzy ludzie myślą, że nie muszą karmić piersią, ale ja pytam: \”Zamierzasz dawać chemiczne jedzenie dzkecku, które jest takie małe?\”. Powinno obowiązywać międzynarodowe prawo nakazujące karmienia dzieci piersią do szóstego miesiąca życia.
Media szybko poniosły larum i wyśmiały wypowiedź Gisele.
Ona broniąc się napisała na blogu:
– Moim zamiarem było podkreślenie potrzeby karmienia piersią, która nie ma nic wspólnego z prawem. Wynika z mojej pasji i przekonań dotyczących [wychowywania] dzieci. Bycie mamą przyniosło ze sobą wiele pytań i czuję, że cały czas szukam na nie odpowiedzi, by wybrać to, co dla mojego dziecka najlepsze.

no i ma racje:)
Powinna miec tysiace dzieci. Jest tak piekna i stac ja na to! 🙂
zawsze mozna odciagac pokarm debile
buzia transwestyty, poza tym ok
gość, 28-09-10, 22:58 napisał(a):A kto by słuchał tego transwestyty ? okropny jest ten “fenomen” tego faceta z dopiętą czupryną. tyle ze ten ”fenomen” zarobil tyle pieniedzy o ktorych mozesz pomarzyc, i jest tak fotogeniczny ze az rozchwytywany na calym swiecie czego zapewne nie mozna powiedziec o Twojej gebie.
gość, 28-09-10, 20:02 napisał(a):gość, 28-09-10, 19:39 napisał(a):gość, 28-09-10, 18:45 napisał(a):gość, 28-09-10, 16:25 napisał(a):gość, 28-09-10, 13:48 napisał(a):Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. …. A mnie mama nie karmiła piersią, ponieważ nie lubiłam jej mleka. I nie mam na nic alergii, bardzo rzadko choruję, więc są też wyjątki.Jak wszyscy z medycyny czytaja kozaczka i tym podobne strony to ja juz do lekarza nie chodze.TERAZ ZAMIAST DO LEKARZA PYTAJ O PORADĘ NA KOZACZKU. PANIE STUDENTKI ODPOWIDZĄ NA KAŻDY TEMAT. iLE MACIE LAT? 18? sugerujesz ,że tylko idioci czytają takie portale ?? W końcu same to robicie 😛 Uważacie ,że jesteście głupie bo to robicie ??
gość, 29-09-10, 02:01 napisał(a):jak ma kase na slikony to wymiona jej nie przerazajaod karmienia dziecko jest zdrowsze/ szybciej nawiazuje sie wiez miedzy dzieckiem a matka/ matka szybciej odzyskuje figure/A Ty tępaku na pewno nie masz dzieci, bo jesli masz to im wspolczuje ze taka dz….ke egoistyczna za matke maja!!
gość, 28-09-10, 18:45 napisał(a):gość, 28-09-10, 16:25 napisał(a):gość, 28-09-10, 13:48 napisał(a):Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. …. A mnie mama nie karmiła piersią, ponieważ nie lubiłam jej mleka. I nie mam na nic alergii, bardzo rzadko choruję, więc są też wyjątki.Jak wszyscy z medycyny czytaja kozaczka i tym podobne strony to ja juz do lekarza nie chodze.
Jej się na mózg nie rzuciło, ma rację, chociaż karmienie piersią bywa czasem trudną sprawą, zwłaszcza jak mam musi być na diecie bo dziecko alergik i ma ograniczenia. Poza tym karmienie piersią powoduje ograniczenia życiowe, musi być stale “pod ręką” dziecka trudno mówić wtedy o pracy, jak się karmi na żądanie a dzidziuś płaczliwy
jak ma kase na slikony to wymiona jej nie przerazaja
A kto by słuchał tego transwestyty ? okropny jest ten “fenomen” tego faceta z dopiętą czupryną.
mnie karmiono mlekiem matki i mam alergie prawie na wszystko.jak widac po komentarzach…. nie ma jednej recepty na zdrowe dziecko, a zmuszanie kobiet, żeby ja stosowaly jest nieludzkie.
HALLOFASHION zaprasza po zarowe kopytka, awiatorki z kożuszkiem i inne modele :)jesienne botki czekają!
gość, 28-09-10, 19:39 napisał(a):gość, 28-09-10, 18:45 napisał(a):gość, 28-09-10, 16:25 napisał(a):gość, 28-09-10, 13:48 napisał(a):Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. …. A mnie mama nie karmiła piersią, ponieważ nie lubiłam jej mleka. I nie mam na nic alergii, bardzo rzadko choruję, więc są też wyjątki.Jak wszyscy z medycyny czytaja kozaczka i tym podobne strony to ja juz do lekarza nie chodze.TERAZ ZAMIAST DO LEKARZA PYTAJ O PORADĘ NA KOZACZKU. PANIE STUDENTKI ODPOWIDZĄ NA KAŻDY TEMAT. iLE MACIE LAT? 18?
gość, 28-09-10, 16:25 napisał(a):gość, 28-09-10, 13:48 napisał(a):Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. …. A mnie mama nie karmiła piersią, ponieważ nie lubiłam jej mleka. I nie mam na nic alergii, bardzo rzadko choruję, więc są też wyjątki.
To chyba osobista sprawa,każdy pózniej będzie ponosił konsekwencje sam za siebie.
gość, 28-09-10, 13:48 napisał(a):Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. Ponadto nic nie jest w stanie 100% zastąpić mleka matki. Nie będę się rozpisywała na temat przeciwciał itp. Dużo kobiet nie karmi z powodu lenistwa! Trzeba nauczyć się karmić piersią i nauczyć tego dziecko. Niektóre kobiety ze względu na ból i niewygodę idą na łatwiznę. Najłatwiej powiedzieć, że się nie może!A nie uczą cię na tej medycynie że, niektóre kobiety choćby się zesr…. to nie będą mieć laktacji lub tak małą że, nie wyżywią dziecka? Czy wiesz co to terror laktacyjny? A może wiesz, że z tego powodu pojawia się też, depresja poporodowa? Musisz się jeszcze wielenauczyć bo wiedza książkowa to chyba w tym przypadku za mało…………
dopoki jest mleko to trzeba karmic. a jak go nie ma to trudno. trzeba radzic sobie inaczej
Ja byłam karmiona piersią, mojego synka też karmiłam piersią i nigdy nie miałam zadnej choroby, alergii a do lekarza chodzę tylko na kontrole np. do ginekologa, mój synuś też zdrowy.
Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. Ponadto nic nie jest w stanie 100% zastąpić mleka matki. Nie będę się rozpisywała na temat przeciwciał itp. Dużo kobiet nie karmi z powodu lenistwa! Trzeba nauczyć się karmić piersią i nauczyć tego dziecko. Niektóre kobiety ze względu na ból i niewygodę idą na łatwiznę. Najłatwiej powiedzieć, że się nie może!Ręce opadają, jak ktoś chce karmić butlka to jego sprawa, a dziecko od tego nie bedzie chore
ja byłam karmiona mlekiem modyfikowanym bo bylam wcześniakiem i nie mam żadnych alergii, rzadko choruję itp. Wydaje mi się , ze alergie to głównie wina zbyt sterylnego wychowania .A poza tym matka , która karmi piersią musi się dobrze odzywiac itp., bo wszystko przekazuje dziecku
i ma racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem na medycynie i uczą nas, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym częściej mają alergię. Jest to uzasadnione medycznie. Ponadto nic nie jest w stanie 100% zastąpić mleka matki. Nie będę się rozpisywała na temat przeciwciał itp. Dużo kobiet nie karmi z powodu lenistwa! Trzeba nauczyć się karmić piersią i nauczyć tego dziecko. Niektóre kobiety ze względu na ból i niewygodę idą na łatwiznę. Najłatwiej powiedzieć, że się nie może!
mysle ze to dobrze, wyraza aprobate dla zdrowszego sposobu karmienia. Na pewno jest to zdrowsze niz moda polskich gwiazd, ktore bedac matkami nie szczepia swoich dzieci. Ciekawe czy beda szczesliwe, jesli w przyszlosci ich pociechy z powodu ich glupich przekonac zlapia jakies wirusa i nie daj Boze umra
Ja nie karmiłam piersią i na pewno przy następnym dziecku też nie będę. To jest wybór każdej kobiety jak chce karmić.
G… prawda. Teraz Mleko Modyfikowane jest tak zrobione że, niejedne dziecko po nim jest zdrowsze niż te karmione piersią. Wręcz zauważyłam że. dzieci po MM rzadziej chorują, mają anemię itp. To tylko moja obserwacja…
Chciałam karmić piersią ale po 2 tygodniach musiałam przestawić się na karmienie mlekiem modyfikowanym – zalecenie medyczne. Czasem względy zdrowotne zmuszają i do takich rozwiązań. Idea dobra ale w życiu i praktyce różnie bywa.
Coś jej się rzuciło na mózg….nie każda kobieta ma pokarm i może karmić piersią a poza tym dzieci nie karmione piersią też są zdrowe i niczego im nie brakuje…….
Ja nie karmiłam piersią i na pewno przy następnym dziecku też nie będę. To jest wybór każdej kobiety jak chce karmić.
gość, 28-09-10, 12:18 napisał(a):Coś jej się rzuciło na mózg….nie każda kobieta ma pokarm i może karmić piersią a poza tym dzieci nie karmione piersią też są zdrowe i niczego im nie brakuje…….Jasne ,że są kobiet które nie mogą ale jak któraś może to niech karmi bo to zdrowsze niż sztuczny pokarm.
przede wszystkim media ja wysmialy dlatego, ze chodzi oczywiscie o pieniadze , a po drugie jak zwykle przekrecaja i wyrywaja wypowiedzi z kontekstu
no oczywiscie ze ona ma racje.