Danuta Stenka (57 l.) jest bohaterką wywiadu w nowym Harper’s Bazaar. Aktorka, o której Krystyna Janda powiedziała kiedyś: „Jedna z najpiękniejszych kobiet, które znam. Jest także wzorem klasy i elegancji”, mówi między innymi o swoim związku.

Danuta Stenka zapowiedziała, że spróbuje botoksu

Danuta Stenka – mąż

Stenka jest żoną Janusza Grzelaka. Są ze sobą od 30 lat. Teraz, gdy ich dwie córki usamodzielniły się, związek przeżywa drugą młodość. Aktorka w HB podkreśla, że w momencie, gdy skończyły się łączące często ludzi macierzyńskie i ojcowskie obowiązki, ona i jej partner wciąż czują się ze sobą genialnie. I to jest najlepszym dowodem na to, że dobrali się idealnie.

Danuta Stenka o związkach z młodszymi mężczyznami

Choć Danuta Stenka jest szczęśliwa w swoim związku i spełnia się w nim, w wywiadzie pada pytanie, jak podchodzi do relacji dojrzałych kobiet z młodszymi mężczyznami.

W takich związkach ludzie doszukują się czegoś niezdrowego, A ja należę do starszego pokolenia i podejrzewam, że nasiąkłam tym, że istnieje brak zgody na taką relację – mówi aktorka.

Dlatego pewnie nie odbyłoby się to tak łatwo w moim przypadku, niemniej… myślę, że nie byłoby to niemożliwe – mówi aktorka.

Danuta Stenka opanowała bunt u córki Wiktorii? (FOTO)

Gwiazda dodaje, że w przypadku takiego związku z dużą różnicą wieku, nie przejmowałaby się może bardzo opinią innych (choć brak akceptacji ze strony bliskich byłby dla niej problemem), bardziej bałaby się czegoś innego:

Że w pewnym momencie mogę się dla tego młodego człowieka, nawet jeśli oszalał z miłości, okazać towarem wybrakowanym i dojdzie do prostego, aczkolwiek przykrego dla mnie wniosku: za stara – mówi Stenka.

Oprócz wątku związku z różnicą wieku, w rozmowie z Izą Komendołowicz Danuta Stenka mówi o tym, jak się czuje dobiegając 60. urodzin, jak udało się jej złapać dystans do siebie i świata, gdy pojawił się wielki sukces i sława. Mówi też o swoich dwóch córkach, ich wyborach życiowych. Danuta Stenka sporo mówi też o swoim życiowym partnerze.

Rozmowa z aktorką jest ciekawa, czyta się ją jednym tchem. Całą znajdziecie w nowym numerze Harper’s Bazaar.

scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA scena z: Danuta Stenka, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA