Gwiazdy takie jak Anna Lewandowska, Agnieszka Hyży, Lara Gessler czy Dominika Gwit padły ofiarą oszustów. Policja przestrzega przed nową metodą wyłudzania pieniędzy przez telefon.

Kinga Rusin padła ofiarą oszusta. „Jest bezkarny”

Gwiazdy ofiarami oszustwa „na policjanta”

Jedną z osób, która pierwszy raz o tym poinformowała, była Dominika Gwit:

Podają się za policjantów. Mówi facet, że dzwoni z komendy głównej i że ma dla mnie przykrą informację, że właśnie w tej chwili ktoś chce się włamać na moje konto, że oni to wykryli. Czyli informuje mnie, że jest zagrożenie, podaje się za człowieka, który jest w stanie mnie z tego wybawić. Każe mi zadzwonić w czasie rozmowy na *112, bo to numer policji i ja mam teraz potwierdzić jego tożsamość. On mnie informuje, że nazywa się Arkadiusz Nowicki i numer jego odznaki to KP74139. Oczywiście każdemu podaje inne dane, podejrzewam. […] Nie daje mi sekundy na zastanowienie, manipuluje emocjami całkowicie. Ja w nerwach, w panice, nie wiem, co się dzieje, dzwonię na to *112

Na szczęście mąż aktorki usłyszał rozmowę i wyczuł, że coś jest nie tak. Dominika ostrzega, żeby nie podawać żadnych informacji.

Zaczyna mi opowiadać jakie dziwne rzeczy, pyta, czy mam lokatę w takim i takim banku, a ile mam tam pieniędzy. Nie wolno podawać żadnych informacji! Ja się w tej chwili zorientowałam, że coś jest nie tak.

Tak wygląda mieszkanie Anny i Roberta Lewandowskich. W tym pięknym salonie jej córki jedzą śniadanie (ZDJĘCIA)

Podobną sytuację miała Agnieszka Hyży:

Byłam akurat na spotkaniu zawodowym, gdy na mój telefon zadzwonił ktoś z numeru zastrzeżonego. Odebrałam, bo często z takich numerów dzwonią dziennikarze. Mężczyzna, który się ze mną połączył, poinformował, że jest policjantem, ale nie podał żadnych konkretów. Pytał, czy są ze mną jakieś osoby, które mogą słyszeć tę rozmowę. Twierdził, że sprawa jest poufna, dlatego dzwoni z ukrytego numeru.

W pewnym momencie zaniepokoiła się i zaczęła nagrywać rozmowę.

Zaczęłam nagrywać tę rozmowę, czułam, że coś jest nie tak. Mężczyzna mówił, że ma zgłoszenie, że ktoś próbuje wykraść pieniądze z mojego prywatnego konta, że mam się natychmiast stawić na komendę albo wyśle po mnie patrol. Ja powiedziałam wprost, że wiem, że to jest jakiś wkręt, albo podpucha, to się dowiedziałam, że jestem pierd***** celebrytką  i wielką damą, która nie chce współpracować.

Oszuści kontaktowali się również z Larą Gessler i Anną Lewandowską.  Polska Agencja Prasowa podaje, że jedna z gwiazd straciła w ten sposób 150 tysięcy złotych, oszukana została także managerka zajmująca się znanymi osobami.

Zostały odnotowane podobne próby oszustwa u grupy młodszych osób. Przestępcy posuwają się do gróźb karalnych w celu wyłudzenia pieniędzy. Ostrzegamy przed takimi telefonami.

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Agnieszka Hyży, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Lara Gessler/fot. Gałązka/AKPA

scena z: Dominika Gwit, SK:, , fot. Niemiec/AKPA